Červenohorské sedlo je jedno z největších lyžařských středisek Jeseníků, leží ve výšce 1013 metrů nad mořem. Sedlo půlí hlavní hřebenovku mezi Pradědem a Šerákem.

Roku 1935 tu Klub českých turistů postavil turistickou chatu, která slouží dodnes. Původní zájezdní hostinec sloužil k odpočinku nejen poště a formanům, ale i prvním turistům. Datum otevření chaty, 28. října 1935, nebylo vybráno náhodně, Evropou už totiž obcházel stín německé rozpínavosti, a tak se slavnostní otevření mělo podílet na povznesení českého sebevědomí.

Byla to současně první chata, kterou se českým turistům podařilo v Jeseníkách postavit, proto také dostala název – chata KČST.

Areál Červenohorské sedlo je významným střediskem sjezdového lyžování na hranici Moravy a Slezska.

Najdete tu sedm vleků a čtyři sjezdovky, které mají nadmořskou výšku od 862 do 1164 metrů. Panují tu výborné sněhové podmínky, zimní sezóna trvá od poloviny prosince až do konce března. Areál se sjezdovkami je rozdělen na severní (prudší) a jižní (mírnější) svahy.
Na své si přijdou i vyznavači běžeckého lyžování, z Červenohorského sedla totiž vede upravovaná běžecká trasa na Praděd přes Petrovku a chatu Švýcárnu. Druhá běžecká trasa vede k bývalé chatě Vřesová studánka, odkud lze již bez upravené stopy pokračovat přes Červenou horu na Keprník a Šerák. Tato trasa je v bezlesých úsecích značena tyčovým značením, podle turistů ale není moc kvalitní.

Vyrazíte-li do oblasti autem, počítejte s možnými komplikacemi. Silnice totiž překonává od Domašova i od Koutů nad Desnou nahoru na sedlo značné převýšení, je v zimních měsících často nesjízdná, či sjízdná jen se sněhovými řetězy. Na jesenické straně došlo nedávno k rekonstrukci silnice I/44, čímž si tato trasa přitáhla pozornost vyznavačů jedné stopy.