Kolem vzhledu prodejních buněk se vedou diskuze už delší dobu. Části lidí ve Strakonicích padly do oka stánky ve stylu lidového baroka, které se tam objevily právě v domě konání festivalu. V jejich neprospěch hraje už to, že pro umístění nastálo by musely mít úplně jiné parametry. To vyplynulo ze slov místostarosty Pavla Pavla.

„Chtěli jsme také vyjádření od profesionálů, a tak jsme o názor požádali poradní sbor architekta města. Selské baroko je podle nich příležitostná atrakce, nastálo by tam mělo být něco daleko podstatně umírněnějšího," vysvětlil Pavel Pavel. K žádnému rozhodnutí, ani vypsání výběrového řízení podle jeho slov zatím nedošlo a konečné řešení bude vznikat postupně, což může trvat i pár let.
I když stánky na tržnici nejsou a v dohledné době nebudou, radnice její upravenou plochu už pronajímá. „Zatím se tam život vrací tímto způsobem," poznamenal místostarosta.

Zrekonstruované sítě a zpevněný povrch stály 2,6 milionu korun včetně DPH. Podle dosavadních plánů by na ploše mělo být deset typizovaných montovaných prodejních stánků ve třech blocích do tvaru písmene U.