„Teď je nám na nic, ale v létě ho určitě budeme chtít používat víc, tak si na to budeme muset nějak zvyknout," dodal. Jinak ale moc námitek nemá. „Prostor uvnitř jakž takž jde, i celkově mi to tady nepřipadá špatné. A bylo by dobře, kdyby na tržnici byly už otevřené všechny stánky, například i občerstvení. Jistě by sem chodilo víc lidí," poznamenal.

Podobně to vidí i další trhovec Vladimír Poláček. Také tu prodává čtvrtý měsíc. „Za tu dobu jsme si tu už docela zvykli. No ale na lepší se zvyká líp. Lidi sice teď chodí míň, ale to je asi teď v zimě a po Vánocích normální," konstatoval. Také pro něj je jediným záporem prodejní okénko otevírající se dovnitř. „Pro nás je naprosto nevyhovující. Mělo být šoupací, ať už nahoru nebo do strany," naznačil. Lidé se jich prý také často ptají na WC pro veřejnost. Když je nejhůř, půjčí jim vlastní klíče.

Obyvatelka Strakonic Michaela Sochová se do města přestěhovala před pár týdny. „Můj první dojem z tržnice je určitě dobrý. To WC je ale určitě důležité. Taky bych byla ráda, kdyby byly všechny stánky zaplněné," zmínila se.

Na jeden ze stánků, které jsou dosud opuštěné, je už uzavřená smlouva. Bude tedy na nájemci, kdy skutečně otevře. Další dva jsou ale stále k mání, jeden s běžným vybavením a jeden gastro. Jak uvedl starosta Pavel Vondrys, na přelomu listopadu a prosince na ně bylo výběrové řízení. Během měsíce mělo dojít na podpis smluv. Zájemci ale s jejím uzavřením otáleli. „S koncem roku jsme tedy rozhodli, že je nabídneme jiným," vysvětlil. Oslovili nejprve ty, co už se předtím o stánky ucházeli. Pak došlo na vyhlášení nového záměru na pronájem.
Jak uvedla Tatiana Šamanková z majetkového odboru radnice, provoz WC pro veřejnost přímo souvisí s pronájmem gastro stánků, je součástí nájemních smluv. „Tyto stánky nejsou zatím nájemci provozovány," zdůraznila.

Pokud jde o zmiňovaná prodejní okénka, podle architekta města Davida Andrlíka bylo jejich řešení součástí základní konstrukce stánků. Tam hrála roli i ekonomika. „Nemusí to však být nic definitivního, případně by se daly modifikovat," připustil.

Dvanáct vytápěných stánků bylo na zrekonstruovanou plochu tržiště instalováno vloni na podzim. Deset jich je určeno k prodeji zboží, v dalších dvou jsou toalety a skladové prostory. Stánky jsou napojeny na inženýrské sítě. Za výrobu a instalaci prodejních stánků město vydalo 4,4 milionu korun. Dalších 2,6 milionu korun stály o rok dříve úpravy plochy a sítí pod ní.