Po úvodním proslovu moderátorky akce Jany Filinové a přivítání všech přítomných starostkou Markétou Balkovou začal oficiální program. Letos do Hvožďan dorazilo 11 úžasných heligónkářů, dvojic a kapel. Program byl tradičně bohatý, zajímavý a pestrý. Od začátku akce byl připravený taneční parket, během celého pořadu bylo možné tančit a samozřejmě zpívat.

Ocenění za první místo v divácké soutěži „cena sympatie“ o nejpozoruhodnějšího heligónkáře získali Šumaváci ze Strakonic, jmenovitě Jana Bečvářová a Bohuslav Chum, druhé místo letos obsadili Veselé heligonky z Tábora, jmenovitě Jaroslava Basíková a Bohumil Šmejkal. Na třetí místo diváci nominovali šikovnou Šárku Bazalovou z Plzně.

Celý průběh hudebního pořadu moderovala sympatická Jana Filinová, která letošní program Třemšínské heligónky zpestřila vtipnými kulturními vložkami a také diváckými kvízy o zajímavé hudební nosiče a kalendáře.

Katovičtí fotbalisté se vrátili z Domažlic bez bodu. Ilustrační foto.
Tentokrát byl soupeř lepší a zaslouženě vyhrál, hodnotil duel Přemysl Šroub

Asi uprostřed hudebně-zábavného pořadu proběhlo slosování diváckých vstupenek. Šťastní výherci získali hezké hudební dárky od Heligónkářské ligy a propagační předměty od obce Hvožďany.

Děkujeme všem účinkujícím, kteří opět potvrdili, že heligónka může nabídnout krásný kulturní zážitek v této uspěchané době a hlavně umí pohladit člověka na duši. Velké poděkování patří všem partnerům tohoto tradičního hudebního festivalu za pomoc a spolupráci. Mimořádné poděkování si zaslouží věrní příznivci heligónkářských a harmonikářských pořadů. Uděláme maximum pro spokojenost našich diváků a věříme, že jich do budoucna bude stále více. Aktuální informace a fotografie naleznete na stránkách Heligónkářské ligy www.umuzikantu.cz.

Josef Janoušek