„Regionálního kola se zúčastnilo 22 závodníků z devíti středních škol jihočeského, středočeského a západočeského kraje. Jsou to školy se zemědělským zaměřením, ve kterých studenti získávají řidičský průkaz na traktor,“ řekl Miloslav Čapek, ředitel SOU Blatná.

V hlavní kategorii se na 3. místě umístil Josef Fučík, ze SOU zemědělské a služeb Dačice. První a druhé místo patřilo studentům SOU Blatná: Druhý byl Václav Šafařík a vítězem se stal Josef Pilát, který řekl: „Doma máme malé hospodářství a tak mám kde trénovat. Často vypomáhám při setí nebo orbě. Jezdím na traktoru Zetor Crystal 10111 a na hospodářství u strýce zase vypomáhám na traktorech John Deere a Valtra.“ Tři nejzdatnější studenti postupují do celostátního kola, které se bude konat v Opavě.

Soutěžilo se v projetí vytyčené trasy na přesnost a na čas. Pro mnohé ze soutěžících se stala nejtěžší disciplínou zručnost při couvání s přívěsem do vyznačeného prostoru. Výkony soutěžících podpořili i přítomní diváci.

President Václav Klaus přijal pozvání od studenta Tomáše Pikla a přijel besedovat se žáky Základní školy a Gymnázia ve Vodňanech.
Ve Vodňanech se rodí budoucí politici

U stupňů vítězů se shromáždili soutěžící i veřejnost. Ceny předávali Ing. Petr Lidinský z Agrozetu České Budějovice, ředitel SOU Blatná Ing. Miroslav Čapek, zástupce ředitele pro odborný výcvik Bc. Stanislav Kučera a Ing. Vladimír Pícha za Zemědělský svaz České republiky.

V kategorii „Veřejnost“ zvítězil Petr Braun, mistr odborného výcviku na autodílně SOU Blatná. Druhým byl Ing. Zbyněk Hofman, učitel odborných technických předmětů SOU Blatná. Oba domácí účastníci vlastní malé hospodářství. Třetí místo obsadil Jan Laštovička, Gymnázium, SOŠ ekonomická a SOU Kaplice.

Na soutěž se přišli podívat bývalí mistři, učitelé, pracovníci, absolventi i studenti SOU Blatná, rodinní příslušníci, žáci místních základních škol, blatenská veřejnost i vzácní hosté. K nim patřili především starostka města Blatná Kateřina Malečková a místostarosta města Blatná Pavel Ounický, Lenka Hryzbilová z Agrární komory okresu Strakonice, Jiří Faktor, předseda představenstva Agro Vodňany a.s. a další.

Hlavními partnery akce byly Zemědělský svaz České republiky a Agrozet a. s. České Budějovice.