Seminář s názvem Vesnice jako živé společenství začal v 9 hodin poutavým vyprávěním Ireny Novotné o rodinném životě, tradicích a zvycích. Program byl proložen jak vyprávěním historek, promítáním dobových fotografií, ale i lidovými písničkami za doprovodu rozličných staročeských hudebních nástrojů.
Tento den byl slavnostní i pro cehnické přírůstky. Vznikla nová tradice – první křest hříbátek Jezdeckého klubu Gazalka. Krásnou atmosféru nezkazil ani sníh, který zasypával všechny přítomné. Čtyři novorozená hříbátka pokřtila na návsi pod kapličkou starostka obce Helena Sosnová za slovního doprovodu Valérie Zawadské. Hříbátka měla radost hlavně z ošatek plných jablek a mrkve, které jim podstrkovala majitelka Jana Pichlíková.
Vyvrcholení slavnostního dne začalo recitací Valérie Zawadské „Na chvíli zastavil se čas a všechny zvony oněměly, to nový človíček přišel mezi nás. S tvářičkou trošku krabatou, pěstičkou směšně zaťatou a zvony se zas rozezněly."
Ve Společenské místnosti se sešlo k vítání občánků osm kluků a dvě holčičky se svými rodiči. Děti z Mateřské školy Cehnice všechny potěšily pásmem básniček i malým, vlastnoručně vyrobeným dárečkem. Nové občánky poté slavnostně přivítala do života starostka obce a na závěr této slavnosti se rodiče zapsali do pamětní knihy. Věříme, že tento den bude patřit k trvalým vzpomínkám při jejich cestě životem. 

(mart)