Nápad na jeho uspořádání dostala Petra Tůmová, která učí na Základní umělecké škole ve Strakonicích literárně dramatický obor. „Říkala jsem si, že se děti naučí něco o masopustu, vystoupí na půdě jejich města, ve kterém žijí, a navíc se sdruží, protože tím prostupuje i dudácká muzika Bohuslava Šabka. A abychom na to nebyli sami, tak jsme se domluvili s Michaelou Zábranskou na spolupráci s Dětským zastupitelstvem města Strakonice," popsala.
Masky si účastníci připravovali sami ve volném čase. Sešlo se jich na tři desítky. Důraz kladli na tradiční masky. „Nechtěli jsme tu mít žádné mimozemšťany, popelnice, včely a podobně. Zjišťovali jsme, jaké jsou ty tradiční masky,"
Tradice podle ní nemizí, ale lidé o nich už, mnoho neví. Sami na tom byli stejně. „Sice jsme věděli, kdy masopust být, ale jak je to pohyblivé, vypočetli jsme to špatně. Vyšlo nám to na postní dobu, kdy se to dělat nemá. Ale chybami se člověk učí," krčí s úsměvem rameny Petra Tůmová.
Přihlížejícím lidem popletené datum nijak zvlášť nevadilo. „Jsme překvapení, že se tady u nás také něco takového děje a není to jen na vsích. Že je to v nesprávný den vůbec nevadí, všichni se rádi podíváme a děti jsou u vytržení," řekla Marie Nová ze Strakonic, která přišla s vnoučaty.
Zda se z masopustního průvodu stane tradice, to se teprve uvidí. Pokud ano, bude to již ve správném období.