Pracujete jako referentka cestovního ruchu. Jak dlouho v něm pracujete a co je vaší pracovní náplní?
Dělám tady tři roky. Zajišťuji partnerské vztahy s městy Lengnau a Bad Salzungen, vedu projekt Otavské plavby, agendu Dětského zastupitelstva, archivuji výtisky kroniky města a spolupracuji na prezentačních a propagačních aktivitách města.


Spadá do vašeho ranku také vystupování na veřejností? Neboli – musíte mít například kurzy rétoriky?
Určitě několikrát ano, většinou ale při nějakých nárazových akcích. Nejsem v pozici, kdy by bylo vystupování na veřejnosti nedílnou součástí mého zaměstnání a musela jsem absolvovat kurzy.


S čím nejzajímavějším jste se ve své práci zatím setkala?
Vzpomínat by asi bylo nadlouho. Po dobu mého působení na cestovním ruchu nemůžu říct, že by má práce byla rutinní, pořád přicházejí nové situace, které mě něčím obohatí.


Vím, že vaším koníčkem je cvičení a v současnosti fenomén jménem H.E.A.T. program. Jaké s tím máte zkušenosti?
Kdo už se někdo rozhodne hýbat, měl by si najít druh sportu, který mu vyhovuje, baví ho a přináší mu pocit, který přinášet má. Nevnímat ho jako povinnost nebo mučení při dietách, ale jako životní styl. Nebát se zkoušet a hledat se. Možná budete překvapeni k jakému sportu nakonec přilnete.


Blíží se Vánoce a doba bilancování. Co vidíte, když se ohlédnete za letošním rokem a jaká přání máte pro rok 2013?
Na bilancování je na mě ještě moc brzy. Tahle nálada určitě dolehne až v období Vánoc. Už teď ale vidím, že jsem zvládla vše, co jsem chtěla v letošním roce zvládnout a dokázat. Určitě jsem zažila spoustu situací, kterým bych se ráda vyhnula, ale i ty jsou si třeba prožít.
V roce 2013 si přeji, aby má dcera byla pořád zdravá a plná optimismu. To ostatní si nechám pro sebe.