Loni po šampionátu řekl Jaromír Jágr větu, kterou mám v hlavě doteď. „To, že máme bronz, neznamená, že se český hokej zlepšil.“ K tomu nelze nic dodat.

I když jsem zklamaný jako většina národa, nemám důvod na naše hokejisty kydat. To můžu v případě, že si obuji brusle a ukážu jim, jak se to má dělat. Což nedokážu, stejně jako 99,9 procent těch, kteří je odepisují.

Škotko Petr Foto: Archiv DeníkuŠkotko Petr Foto: Archiv DeníkuZdroj: Deník/Klára Alešová

Ani si nemyslím, že trenér Kari Jalonen by měl skončit, jak si přeje pardubický hokejový boss Petr Dědek. Kapitán repre Roman Červenka jasně řekl, že největší díl viny nesou hráči. Navíc si myslím, že Petr Dědek se opět jen zviditelňuje.

Smutná je jiná věc. Že stačí absence dvou nebo tří hráčů, jedno nebo dvě zranění a rázem jsme mimo hru. Ale měli bychom si uvědomit i jinou věc – nabubřelí Švýcaři to schytali od Německa, domů jeli neplodní Švédové a na bitvy o medaile se jen dívali nevýrazní Fini. O tom, jakou roli hraje neúčast Rusů ani mluvit nebudu.

Za rok v květnu se koná vrcholný svátek hokej v Praze a Ostravě. A protože jsem optimista, věřím českému týmu už nyní, že letošní neúspěch napraví a k chytré hře přidá letos chybějící bojovnost, která tak zdobila Lotyše. Už jen jako odpověď na faleš Čechů a kecy uražených ruských bafuňářů.

Češi, do toho!