K Miloši Zemanovi bych se nerad vracel. Jednak proto, že sedm let už je dlouhá doba a také proto, že nechci dát záminky k nějakým spekulacím. Nicméně v té době byl Miloš Zeman i přes různé kontroverzní situace velmi chytrým politikem a zdatným rétorem.

Petr ŠkotkoPetr ŠkotkoZdroj: DeníkZákonitě se tím pádem ale nabízí otázka, jak na mne zapůsobil Petr Pavel. Byl jsem velmi zvědavý, zda v reálném světě působí na své okolí stejně, jako při kampani na televizních obrazovkách. Nebyl jsem zklamán. Pan prezident i první dáma vystupují velice skromně, ale ne odtažitě. Umějí si získat pozornost a z obou čiší klid a vyrovnanost. Pan prezident na otázky reagoval s rozmyslem a viditelnou snahou podat co nejstručnější a pravdivou odpověď.

Musíme ale brát ohled na nezanedbatelnou skutečnost, že Petr Pavel navštívil jižní Čechy v rámci prezidentského kolečka po českých krajích. Prostě si buduje určitou image. Jiné to určitě je a jistě ještě bude na oficiální úrovni při jednání s vládou a ministry. Pokud je tak inteligentní a lidský, jak působí navenek, musí si klidné a logické uvažování udržet i na tomto bojišti. Neustupovat. Jen hlupák by si mohl myslet, že Česká republika neprochází krizí jak finanční, tak morální. Drtivá většina lidí si to dobře uvědomuje a nechce slyšet kličkování. Chce slyšet nazývání věcí pravými jmény a jasný návod na to, jak vše zvládnout. I za cenu určitého utahování opasků. Podle toho, co jsem viděl a slyšel na vlastní oči, tak věřím, že tenhle prezident na to určitě má.