Předchozí
1 z 6
Další

Májka na mlýně v Hoslovicích

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Sobota 27. dubna od 10 do 16 hodin
Kde: Vodní mlýn Hoslovice
Proč přijít: Řemeslná akce ve vodním mlýně návštěvníkům připomene tradiční zvyk stavění máje. Akci doplní ukázky výroby krepových růžiček, pečení v tradiční peci, řemeslný jarmark, komentované prohlídky, pouštění mlýnského kola a dílničky pro děti. Vystoupí také Folklorní soubor Javor. Vstupné je 50/25 Kč.

Koná se nějaká akce i u vás? Pošlete nám pozvánku, rádi ji zveřejníme. A pokud jste nějakou zajímavou akci už vyfotili, budeme rádi, když nám snímky zašlete. K dispozici je vám formulář Čtenář reportér na webocých stránách Strakonického deníku. Předem děkujeme.

PechaKucha Night 25 ve Vodňanech

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Pátek 26. dubna od 20.20 hodin
Kde: Kostel Narození Panny Marie, Vodňany
Proč přijít: Prezentační show, tentokrát na téma „Práce jako na kostele". Těšit se můžete například na Martina Neudörfla, který je hejtmanem Schwarzenberské granátnické gardy, která se účastnila tradiční zádušní mše svaté za zesnulého panujícího knížete ze Schwarzenbergu a vévodu krumlovského. Představí se i Jaroslav Šídlo – projektant vzduchotechniky, otec pěti dětí a skočický rodák, který se po návratu do rodné vsi nadchl do staveb, oprav a rekonstrukcí všeho druhu. Celý program najdete na FB Vodňany žijou a ZDE.

Alkehol a Arakain - Tour 2024

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Sobota 27. dubna od 20 hodin
Kde: Dům kultury, Strakonice
Proč přijít: Poprvé v historii vyráží na společné turné dvě legendární rockové kapely Arakain a Alkehol. Těšit se na ně můžete i ve Strakonicích. Každá kapela zahraje svůj devadesáti minutový koncert, ve kterém nebudou chybět ty největší hity z její dosavadní tvorby.

Operace Overlord - vylodění v Normandii

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: V neděli 28. dubna od 14 hodin se koná vernisáž
Kde: Městská galerie Vodňany
Proč přijít: Výstava v Městské galerii Vodňany připomíná 80. výročí vylodění spojenecký sil v Normandii. Těšit se můžete na modely, obrazy a sbírkové předměty, ale také hudební program, o který se postará Marek Heřman (trubka) a Tomáš Stanislav Lísal (klavír). Výstavu můžete navštívit až do 9. června 2024.

Bleší trh ve Volyni

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Neděle 28. dubna od 13 hodin
Kde: Pošumavská tržnice, Volyně
Proč přijít: Přijďte prodat to, co již nepotřebujete, nebo objevit to, co nepotřebují druzí. Rezervace prodejního místa je možná na telefonu: 777 127 774.

Festival umění a řemesel

Akce na StrakonickuAkce na StrakonickuZdroj: Deník/Klára Alešová

Kdy: Sobota 27. a neděle 28. dubna
Kde: Tvrz Mladějovice
Proč přijít: Tvrz v Mladějovicích hostí o víkendu festival hudby a umění nejen pro mladé. Pozvání přijala kapela Osečanka, Dudácká muzika, vystoupí soubor klávesových nástrojů, uslyšíte hru na akorden, i keltskou muziku Ádh Mor, taneční orchestr L Band a další. Nejen pro děti je připravená pohádka o Šípkové Růžence. Po celou dobu festivalu bude na trvzi probíhat výstava prací žáků ZUŠ Strakonice a promíná filmů FAMO. Chybět nebudou řemeslné trhy, tvořivé dílny pro děti a stánky s občerstvením.

Podrobnosti o festivalu najdete ZDE.

Další tipy na akce, které se konají na jihu Čech najdete zde:
Písecko
Prachaticko
Českobudějovicko
Českokrumlovsko
Táborsko
Jindřichohradecko