Předchozí
1 z 19
Další

Agrosalon nabídne technické novinky i beef show

Jihočeská beef show na agrosalonu Země živitelka.Jihočeská beef show na agrosalonu Země živitelka.Zdroj: Výstaviště České Budějovice a.s.

Zemědělská výstava Země Živitelka se koná v Českých Budějovicích již po osmačtyřicáté, letos od čtvrtka 25. srpna do úterý 30. srpna. Tématem letošního ročníku agrosalonu, kde se představí na 600 vystavovatelů, je Budoucnost krajiny. Tentokrát se můžete těšit třeba na výstavu norických koní, šampionát v rychlosti střiži ovcí a po čtyřech letech se vrátí Jihočeská Beef show, která bude věnovaná plemenům aberdeen angus, limousine a také dexterům. Zúčastní se i herec Karel Roden, který chová právě plemeno dexter. Zajít můžete na panelovou výstavu či odborné semináře. Malí návštěvníci se mohou těšit na Dětský zemědělský svět. Uvidíte chladnokrevné i teplokrevné koně, kozy a ovce. V pavilonu B4 najdete salonek vín. Uvidíte řadu technických novinek či premiéru moderního stroje, mutifunkčního robotického systému, který je revolucí na poli autonomního zemědělství. Premiéru, dokonce i světovou, bude mít představení unikátního samochodného krmného míchacího vozu. V pátek a o víkendu můžete přijít od 9 do 17.30 h.

Ochutnejte jihočeská piva

Krásnolipský pivovar Falkenštejn slavil deváté narozeniny.Ilustrační foto.Zdroj: Deník/Alexandr Vanžura

Dobré pivo ochutnáte u nábřeží řeky Vltavy v Týně nad Vltavou. V sobotu 20. srpna se tam totiž koná Festival minipivovarů. Zúčastní se Vltavotýnský pivovar, Pivovar Transformátor, Pivovar Hulvát, Pivovar Přeštice, Pivovar Pacov, Pivovar Keras Bechyně. Zahrají kapely Marathon z Dolního Bukovska, Monotonic Stereotype, Vodovod a Vo106. Vstupné dobrovolné.

Retro fotky od Seidlů

Fotografování u Seidelů v Českém KrumlověFotografování u Seidelů v Českém KrumlověZdroj: Deník/Jaroslav Sýbek
Retrofotografie si můžete nechat pořídit v Muzeu Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově. V sobotu a v neděli 20. a 21. srpna se mezi 9. a 16. h bude fotit ve stylu jako na retro plovárně. Nechat se zvěčnit mohou skupinky maximálně do pěti osob. První kompozice stojí 390 Kč, každá další 230 Kč. Rezervace předem je nutná.

Řezbáři se předvedou v Dačicích 

Letošní ročník Dačické řežby má pořadové číslo čtrnáct.Letošní ročník Dačické řežby má pořadové číslo čtrnáct.Zdroj: Deník/Jana Urbanová

V Dačicích v Kancnýřovu sadu vznikají umělecká díla. Od pondělí 15. do soboty 20. srpna se tam koná řezbářské symposium Dačická řežba. Řezbáře v akci uvidíte do pátku od 8 do 18 h, v sobotu začne ve 14 h vernisáž. V pátek ve 20.30 h budete přihlížet tandemové řezbářské show Jaroslava a Marie Pecháčkových. V pátek koncertuje skupina Covertrio. Na XIV. ročníku se představí kromě řezbářů a sochařů také skláři a kováři.

Folklor v Dačicích

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: archiv DFS Klebetníček

Mezinárodní folklorní festival se koná v Písku po sedmadvacáté a trvá do neděle 21. srpna. V pátek 19. srpna v Palackého sadech od 15.30 h zajděte na XXII. Dětský folklorní festival, od 18 h se představí host festivalu, lidové muzika zazní od 20 h na nábřeží u Kamenného mostu. Starostka města Písek přijme vedoucí souborů nebo jejich zástupce druhý den od 10 h v Rytířském sále. Roztančená ulice bude v sobotu 20. srpna, kdy v 10.30 h projde městem od Kamenného mostu, přes Karlovu ulici do Palackého sadů průvod. Mezi 10. a 19. h se tam bude konat staročeský jarmark s doprovodným programem. V 17 h si nenechte ujít festivalový pořad Písek tančí a zpívá nad Otavou. V neděli 21. srpna vystoupí české soubory od 14 h. Uvidíte je v Palackého sadech. Tamtéž se i festival rozloučí se zahraničními soubory, a to v 16.30 h. Účinkující tentokrát přijedou i ze Slovenska, Polska, Rumunska, Bosny a Hercegoviny a Holandska.

Představí se pivovary

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Oldřich Haluza
Vyrazte na přehlídku malých lokálních pivovarů, kterou najdete v sobotu 20. srpna na Velkém náměstí v Prachaticích. Na 8. ročníku se mezi 12. a 23. h představí pivovary Pivotéka Pivotečka Plzeň, Obora, Zvíkov, Domažlice, Bad Flash, Panaczech, Proud, Permon, Hulvát, Antoš, Zlatá kráva a Kamenice nad Lipou. Od 14 h vám zahraje kapela Lucky Brew Band, po ní, v 18 h, nastoupí Brixtn a ve 21 h zazpívá Lucie revival Praha.

Poznejte karibské rumy

RumotékaRumotékaZdroj: Deník/Pavel Sonnek

Degustační festival karibských rumů navštívíte v pátek 19. a v sobotu 20. srpna v Písku. Přijďte v pátek od 16 a v sobotu od 11 h na Ostrov. K ochutnání bude na 200 druhů rumů.

Dobroty ochutnáte v Písku

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/VLP Externista

Všechny chutě světa poznáte v Písku na výstavišti. V sobotu 20. srpna totiž na prvním ročníku gastro akce Všechny chutě světa od 10 h najdete to nejlepší ze světového street foodu. Třicet stánků nabídne speciality jako burgery, mexické tacos, asijské speciality, trhaná masa, plody moře, belgické hranolky a další. Nebude chybět exotické ovoce a color sushi. Mezi sladkostmi najdete třeba koblížky, španělské churros, rolovanou zmrzlinu či francouzské makronky. Dáte si i něco dobrého k pití. Děti si užijí na kreativních dílnách, budou tvořit pískem, nechají si malovat na obličej, čeká je kurz výroby sushi, balonky i skákací hrad. Můžete se bavit až do 20 h. O zábavu se postarají i hudební čísla. Vystoupí DJ, od 11 h si poslechnete balkánskou dechovku Lovesong Orchestra, od 13 h uslyšíte mexickou kapelu Mariachi de Praga a od 17 h zazpívá britský zpěvák a kytarisa Scott Ibex.

Léto si užijete na zámku Blatná

Zámek Blatná.Zámek Blatná.Zdroj: archiv destinační společnosti Píseckem
Léto, léto, léto! na zámku Blatná. Tak se jmenuje akce, kterou navštívíte v sobotu 20. a v neděli 21. srpna na blatenském zámku. Od 10 do 18 h budete ochutnávat občerstvení světových kuchyní či zmrzlinu. Zkusíte si zahrát badminton, petangue či kroket. Děti se naučí pískovat, ozdobí si trička nebo si nechají malovat na obličej.

Dejte si exotiku z Ugandy

Africký trhAfrický trhZdroj: Deník/Lucie Štrachová

Exotické ovoce můžete ochutnávat a poznávat v neděli 21. srpna od 9 h v českobudějovickém IGY Centru. Uvidíte plody, které vypěstovali drobní ugandští farmáři, vše bude zralé, čerstvé a bez chemie. Kromě ovoce čerstvého na trhu najdete i to sušené, voňavé koření ze Zanzibaru, džemy, kvalitní kávy, čaj a další.

Zajděte na filmy

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Jan Karásek
V sobotu 20. srpna začíná v Třeboni poprvé tzv. Filmový festival Třeboň. Ten se zaměřuje výhradně na českou a slovenskou tvorbu, chce podpořit česko-slovenskou kinematografii a propojit tvůrce s diváky. Většinu, programu, který trvá až do příští soboty 27. srpna najdete v kině Světozor. Zahájení připadá na 16 h. Hned v 17 h uvidíte film Jiřího Zelenky s Jiřím Mádlem a Kryštofem Hádkem Modelář, od 20 h můžete vidět snímek Zbožňovaný v režii Petra Kolečka. Hrají Jiří Bartoška, Zuzana Kronerová, Ivana Chýlková, Jiří Langmajer. Na druhý den vás od 10 h čeká studentský snímek z FAMO s názvem Teuner, ve 14 h dokument o Miro Žbirkovi Meky, v 17 h snímek Štěstí je krásná věc s Petrou Hřebíčkovou, Karlem Zimou, Janem Dolanským či Markem Taclíkem a od 20 h tragikomedii Bábovky, kde uvidíte Janu Plodkovou, Lenku Vlasákovou, Ondřeje Vetchého aj.

Minihudební festival pod širým nebem

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník/Michal Burda
Zajeďte na minifestival pod širým nebem. V sobotu 20. srpna si od 17 h ve sportovním areálu Vidov poslechnete Ramones Revial, alternative rock’n’rollovou kapelu The Podzemnix, pub rock Zájezd či skupinu Popel. Vstupné na místě 200 Kč.

Slavnosti dřeva ve Volarech

EurojackEurojackZdroj: archiv soutěže
Nenechte si ujít Volarské slavnosti dřeva. Na 28. ročníku, který připadá na sobotu 20. a neděli 21. srpna vás čeká spousta zábavy. V sobotu od 9 h slavnosti na náměstí zahájí Anna Julie Slováčková. Až do 18 h tam budou na lidovém trhu představována stará řemesla. Od 10 h můžete přihlížet dřevorubecké soutěži Euro Jack. Ve 12 h si poslechnete koncert V–Bandu, o hodinu později vystoupí romský taneční soubor Roma Star. Koncerty trvají až do večerních hodin a o půlnoci vás čeká půlnoční překvapení. Zajít můžete i na tržnici na vystoupení Netolické pětky či Malé dechové hudby Doubravanka. V muzeu od 10 do 14 h můžete přihlížet volarskému pečení, uvidíte divadlo spojené s dílničkami Pruhované panenky: Červená Karkulka, nebo divadlo téhož souboru Kuchyňská skříň. V přízemí radnice se bude konat zahrádkářská výstava, děti čekají vodní atrakce, malování na obličej, nebo dům hrůzy, a to vše u autobusového nádraží. U Domu služeb najdou kolotoč. V neděli od 9 h se koná mše svatá, vyrazit můžete na náměstí do 14 h na lidový trh. Od 10 h hraje Parkán. Ve 13.30 h se účastníci pokusí o překonání rekordu pochodu v dřevácích. Program najdete také v muzeu, v přízemí radnice, u Domu služeb či u autobusového nádraží.

Na Helfenburk se sjedou rytíři

Rytíři na HelfenburkuRytíři na HelfenburkuZdroj: Deník/Lenka Pospíšilová
Na hradě Helfenburk se sejdou Rytíři. V sobotu 20. srpna od 11 h vystoupí Páni z Helfenburku, Páni ze Zvěřince, soubor Markýz a Harcíři. Vstupné 120/70 Kč.

Uslyšíte country i Petru Černockou

Petra ČernockáPetra ČernockáZdroj: Deník/Miroslav Rada
Country hudbu si poslechnete v Dačicích na Country festu. Ten se koná v sobotu 20. srpna od 14 h v amfiteátru V Kaštanech. Od 14 h vystoupí Plechová blecha, kromě dalších kapel hraje od 18.30 h Dobrá pára, která nastoupí ještě ve 23 h. Od 20 h si poslechnete Petru Černockou a ve 21.30 h vystoupí Karolína. Na akci se můžete s Petrou Černockou setkat, ochotně se vám podepíše. Westernové tance předvede Kentucky Nivnice a Přátele country Velké Pavlovice. Můžete se k nim přidat. Ve stanu najdete Koření od Kořena. Vstupné na místě 290 Kč.

Za loutkami do Mirotic

Mirotické setkání loutek a hudby.Mirotické setkání loutek a hudby.Zdroj: Deník/Stanislava Koblihová

Mirotické setkání loutek a hudby, které navštívíte v pátek 19. a v sobotu 20. srpna, se koná již po devatenácté. Divadelně hudební pohádkový festival zve do parku u Sokolovny, kde najdete divadelní šapitó, pódium či občerstvení. Na programu budou divadlo, loutky, hudbu, nový cirkus, balet s výrazovým tancem, stand up show, výstavy, umělecké dílny. V pátek 19. srpna ve 13.30 h zahraje kapela Živelná pohroma, v 17 h vystoupí kouzelník Radek Bakalář, Divadlo Víti Marčíka od 17.30 h představí pohádku Šípková Růženka, Markéta Burešová a Mário Bihári ve 20.30 h zahrají na koncertě k poctě Zuzaně Navarové a další. Další den například ve 13 h vyrazí průvod v pruhovaných tričkách k památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého. Poslanecký stand up Divadla Klauniky si poslechnete od 18.30 h, Tomáš Matonoha a Aleš Petržela své stand up umění předvedou spolu s muzikou od 20 h, od 23 h přijďte na tancovačku s kapelou Nukleární hovada. Připraven je i doprovodný program s fotobudkou, didgeridoo dílnou, staročeskou střelnicí, výtvarným tvořením, jarmarkem či cateringem.

Historické kostýmy, kreslené filmy a focení

Focení v historických kostýmech v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově HradciFocení v historických kostýmech v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově HradciZdroj: Martin Šole

Vyrazte do Jindřichova Hradce na Film a foto festival, který se tentokrát drží tématu animovaného filmu Studia Bratři v triku. Od 13 h vás v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií čekají hry a kvízy, fotografování v historických kostýmech či animované filmy tohoto studia. V 17 h začíná vernisáž výstavy mladých fotografů letošního fotokroužku, který pořádalo muzeum. V 19 h přijde na řadu divadlo jednoho herce Antonína Kašky s hrou Cyrano de Bergerac aneb Sám proti dvaceti osmi. Vstup zdarma.

Užijete si sport i koncerty

Xindl XXindl XZdroj: Deník/Tomáš Januszek
O víkendu vrcholí Lipno sport festival. Den s koly a volejbalem se uskuteční v pátek 19. srpna. Bude se tam konat výstava Bike Expo, zkusíte mobilní horolezeckou stěnu, půjčíte si paddleboardy či koloběžky, od 13 h začíná zábavná cyklistická soutěž pro děti i rodiče Mini Lipno, veřejný závod v plavání můžete sledovat od 15 h. Nechybí ani kulturní program. Od 18 h vystoupí kapela Slza, ve 20 h ji vystřídá Xindl X. Sobota 20. srpna bude věnována kolům, divoké vodě, běhu a dražím lodím. Bude se hrát i street basketball, squash či si můžete znovu půjčit např. paddleboardy. Od 10 h se pojede divoká voda nebo bude na řadě překážková dráha, také budou závodit dračí lodě o národní pohár. Od 12 h se poběží štafeta pro veřejnost. V 17 h hraje kapela Mydy, od 19 h uslyšíte Janu Kirschner, ve 21 h zakončí večer Michal Hrůza. Divoká voda a běh budou na programu ještě v neděli 21. srpna. V 10 h se vyráží na divokou vodu. Od 14 h se poběží Lipenský půlmaraton. Nebude chybět dětská diskotéka s maskoty či pohádka pro děti Treperenda, kterou uvidíte od 17.15 h.