27. srpna, Exkurze na Letišti Václava Havla
Mateřské centrum Beruška Strakonice připravilo exkurzi na Letiště Václava Havla. V rámci ní se dostanete do míst, kam se cestující běžně nedostanou, poznáte pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí, uvidíte provoz na odbavovacích plochách, seznámíte se s dráhovým systémem, dostanete se do těsné blízkosti letadel, do terminálů, salónků a zázemí pro cestující a poznáte nejmodernější stanici Hasičské záchranné služby v České republice, dále také hangár F, opravárenské centrum pro letadla. Na výlet je třeba se přihlásit buď přímo v MC Beruška nebo na telefonním čísle 773 165 696, a to do 17. srpna.

28. srpna, Výlet do zážitkového parku ZEMĚRÁJ
S Beruškou se můžete také vydat do zážitkového parku ZEMĚRÁJ v Kovářově. Na ploše devíti hektarů najdete více než stovku různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů podporujících vaši kreativitu, pozornost, zručnost, obratnost, rovnováhu, schopnost měnit zažité stereotypy. Hodiny a hodiny mohou vaše děti běhat, přelézat, vymýšlet, tvořit a objevovat. Můžete se zúčastnit interaktivních programů v reálně ztvárněném prostředí vesnice z období raného středověku, projdete si přírodní stezku s mnoha zábavnými i naučnými úkoly, vyzkoušíte svou fantazii v herních výstavních prostorách. Krásu české přírody a historie zde můžete vnímat nejen zrakem a sluchem, ale také prostřednictvím svých bosých nohou, všeho se můžete dotknout, vše si vyzkoušet, ochutnat, procítit. Na výlet je třeba se přihlásit buď přímo v MC Beruška nebo na telefonním čísle 773 165 696.

Dětská prohlídka Vodního zámku Blatná
Prohlídka pro děti zahrnuje zkrácenou prohlídku zámku a prohlídku mučírny ve sklepení zámku. Mučicí nástroje vystřídaly loňská strašidla. Zámek děti zaujme i stádem daňků.