Předchozí
1 z 6
Další

Strakonický festival vína

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Sobota 18. května od 13 hodin
Kde: Panská zahrada Strakonice
Proč přijít: Přijďte si užít již 3. ročník Strakonického festivalu vína 2024. Své smysly můžete potěšit u osmnácti vinařských stánků, kde se vám představí ta nejlepší vína z Čech a Moravy. Rozmanitá nabídka slibuje pro každého milovníka vína něco výjimečného - od tradičních odrůd jako Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Sauvignon nebo Frankovka až po méně známé PIWI odrůdy. Na festivalu nebude chybět ani pestrá food zóna a bohatý kulturní program, kterým vás provede moderátor Luděk Holý. Po celý den vám budou hrát k poslechu i tanci Cimbálová muzika Vincúch, kapela Martyho BAnda a na závěr DJ Vašek Klema.

Vodňanské rybářské dny

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Od čtvrtka 16. do neděle 18. května
Kde: Město Vodňany
Proč přijít: Největší slavnost, kterou si můžete ve Vodňanech užít, je tu. Od čtvrtka 16. do neděle 18. května se odehrávají na několika místech ve městě Vodňanské rybářské dny. V rámci akce se se můžete těšit na prezentaci místních škol, která bude zaměřená na tematiku ryb, rybářství, rybochovu nebo vodního hospodářství. Kromě dne otevřených dveří na rybářských školách se uskuteční také rybářské závody, mše za rybáře, kuchařská soutěž v netradiční úpravě kapra nebo výstava preparovaných ryb. Součástí slavností budou i vzdělávací programy pro školy zaměřené na environmentální vzdělávání.

Jako gastronomická programová novinka letošního ročníku se představí sobotní Street food festival na náměstí Svobody. Stánky partnerských organizací nabídnou a náměstí nejrůznější rybí pochoutky či živé ryby z městských sádek a nebude scházet ani tradiční historické tržiště. Hudební program bude mít jako obvykle své žánrové scény: dechovou, lidovou a folkovou před kulturním domem, hlavní scéna na náměstí Svobody představí vedle místních umělců a vystoupení partnerských měst také baby-punk, rap nebo pop-rock pro širokou veřejnost, areál Blanice je rockový nebo metalový. Hlavní hvězdou programu na náměstí bude zpěvačka Ewa Farna a slavnosti budou finišovat na Sportovním areálu Blanice až do nedělního rána.

Podrobný program a bližší informace o konání akce najdete ZDE.

Šperkařský workshop Volyně

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Sobota 18. května od 9 do 18 hodin
Kde: Kulturní sále Na Nové ve Volyni
Proč přijít:  Volyně hostí největší tvořivou šperkařskou akci v regionu. Na jednom místě si můžete vyzkoušet více než třicet různých technik výroby šperků. Připravené jsou pro vás šperky mnoha druhů i materiály a komponenty k vlastnímu tvoření. Na místě si můžete vlastní výrobu i vyzkoušet. V dílnách se bude pracovat s fimo hmotou, vinutými perlami, můžete malovat dřevěné výseky a korálky, naučíte se drátkování, plstění, vyrobíte si náušnice z pistácií, čelenky a naučíte se mnoho dalších šperkařských technik. Vstup je zdarma a po celý den bude připraveno občerstvení.

Den otevřených dveří ve strakonickém muzeu

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Sobota 18. května od 9 do 17 hodin
Kde: Muzeum středního Pootaví Strakonice
Proč přijít: Muzeum středního Pootaví otevře v sobotu všem návštěvníkům své dveře zdarma. Prohlédnout si můžete expozice muzea, kapitulní síň, ambity i vyhlídkovou věž Rumpál. V časech 11, 13 a 15 hodin jsou navíc připravené komentované prohlídky.

Den otevřených dveří v areálu vodního mlýna v Hoslovicích

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Sobota 18. května od 10 do 16 hodin
Kde: Areál vodního mlýna v Hoslovicích
Proč přijít: Mezinárodní den muzeí připomene řemeslná akce na mlýně v Hoslovicích. Těšit se můžete na pečení chleba v tradiční peci, ochutnávky, řemeslný jarmark, komentované prohlídky, pouštění mlýnského kola a dílničky pro děti. Vystoupí Mečichovští Šumaři. Vstup je zdarma.

Koncert Chrámového sboru Prachatice

Akce na Strakonicku.Akce na Strakonicku.Zdroj: Se souhlasem pořadatelů

Kdy: Sobota 18. května od 19 hodin
Kde: Kostel sv. Prokopa Strakonice
Proč přijít: Užijte si koncert Chrámového sboru Prachatice pod vedením Veroniky Kralikové v nově zrekonstruovaném kostele sv. Prokopa ve Strakonicích. Nenechte si ujít tento jedinečný zážitek. Chrámový sbor má v Prachatické farnosti dlouholetou tradici prezentací hodnot křesťanské duchovní hudby jak při bohoslužbách, tak při koncertech a významných příležitostech.

Zajímavé akce se dějou tento víkend i na Písecku:

Módní přehlídka udržitelné módy v píseckém kulturním domě.
Tipy na víkend: Písecko zve na módu, Pískoviště, Muzejní noc i Ražický Pražec