Pokud patříte mezi cyklisty, kteří se nezaleknou trochu větší porce, máme pro vás malý tip. Zavede vás ze Strakonic do Sušice a zpátky. Vrátíte se mile unaveni a velmi překvapeni, jaké krásy v okolí máme.

Výlet na Horažďovicko a Sušicko. Ze Strakonic se vydáte přes Podskalí a Dražejov polní cestou  kolem zámku Střela, přejedede hlavní silnici a pěšinkou přes větrolam zamíříte do Katovic. Dál se můžete vydat dvěma směry - pod Kneží horu nebo přes Grafitku. Doporučejeme Grafitku a dále Poříčí, kolem Otavy až do Střelských Hoštic přes Kozlov a vyjedete u pomníku českého krále Rudolfa Habsburského před Horažďovicemi. Až dorazíte opět proti proudu Otavy do města, dáte se směr Prácheň - Velké Hydčice opět kolem Otavy až do Žichovic, kde můžete navštívt jak místní kostelík, tak krásné jezírko. Jen dbejte na to, že jste na soukromém pozemku!

Odtud po silnici na obec Čepice, ale před železničním přejezdem se dáte doleva a po cyklotrase, díky které se můžete kochat krásným výhledem na přírodu kolem vás, dorazíte až na železniční most přes Otavu hned nad sušickým kempem. Skvělá cyklotarasa po hrázi řeky vás zavede až k samotnému centru Sušice.

Zpátky do Strakonic můžete jet stejnou trasou, ale sami poznáte, že všude je dost ukazatelů směru, abyste mohli svoji pouť změnit. Po návratu domů tak budete mít v nohou příjemných 80 až 100 kilometrů.

Hezký zážitek!