Logo Deník na návštěvě.Zdroj: Deník

Jak jste se k westernovému ježdění vlastně dostala?

Když jsem se pustili do chovu dobytka, moc jsem si přála, aby u nás bylo možné využívat k pasení dobytka koně. Kontaktovala jsem tedy dvě místa z okolí, kde jezdili western a požádala je o rady v začátcích. Záhy jsme již pořádali první závody i u nás a vydali jsme se touto cestou.

Kolik máte na farmě koní?

V tuto chvíli máme čtyři koně a tři poníky. Bývaly doby, kdy jsme praktikovali turistické ježdění, a to jsme měli koní také 40. To však bylo velmi náročné a již se této situaci snažím vyhnout.

Jak to nyní na ranči vypadá?

V tuto chvíli po menších etapách budujeme zázemí pro jezdce a jejich koně. Naší hlavní aktivitou je pořádání výcviku. Lidé k nám mohou přijet s vlastním koněm a můžeme jim nabídnout ubytování a ustájení, následně přijíždí i trenéři a společně pracují na zdokonalování svých výkonů. Jsme schopni ubytovat i 50 jezdců najednou. V areálu ranče máme také bezbariérovou klubovnu. Byla bych ráda, kdyby areál využívali také kynologové pro výcvikové účely. Myslím, že je zde ideální prostor pro tento typ aktivit.

Budějovické očkovací centrum v pavilonu T opět zahájilo provoz.
Raději se registrujte, vzkazují zájemcům o vakcínu jihočeští lékaři

Z fotek to vypadá, že si westernoví jezdci dost potrpí i na oblékání v tomto stylu. Nemýlím se?

Ano, máte pravdu, opravdu si řada z nás oblíbila toto oblečení. Také je nás spousta, kdo jsme našli zalíbení v country tancích. K westernu to prostě patří.

A jaké jsou vaše plány do budoucna?

Již od roku 2007 se snažíme o vybudování přístupové cesty přes ranč. Ta výrazně usnadní turistům návštěvu hoslovického mlýna. Celá příprava této akce, nás stála mnoho času a energie, věřím ale, že v příštím roce konečně kopneme do země a brzy se budou návštěvníci radovat ze zbrusu nové a kratší trasy k mlýnu.