Oslavy padesáti let technických služeb v Blatné otevírají dveře do netradičních provozů. Už v pátek 3. května se mohou lidé vydat na exkurzi na skládku komunálních odpadů do Hněvkova, kde se bude konat komentovaná prohlídka. Pro zájemce bude přistaven v 15.30 hodin autobus na dvoře blatenské radnice.

Program slibuje i sobota 4. května. V časech 9, 10 a 11 hodin se mohou lidé vydat za doprovodu kvalifikovaného personálu na prohlídky dalších provozoven technických služeb.

Rekreační areál
Prohlídka začíná u hlavního vstupu do areálu a návštěvníci se při ní dozvědí, co vše je potřeba zajistit, aby si mohli v letních měsících užívat radovánek v rekreačním areálu, kde najdou i venkovní bazén.

Plynová kotelna v ulici Čechova
Další místo, kde se koná den otevřených dveří, je plynová kotelna. Vstup do areálu je od sídliště z parkoviště v ulici U Čertova kamene. Zájemci navštíví prostor s plynovými kotly a kogenerační stanicí a dostanou možnost vyzkoušet si jízdu na elektrických koloběžkách, které pro tuto příležitost zapůjčí společnost EG.D, a.s. Děti si tu mohou užít skákací hrad a arénu s autíčky na dálkové ovládání.

Pohřebiště a krematorium
Své dveře otevře v sobotu lidem i blatenské pohřebiště a krematorium. Prohlídka bude zahájena u hlavního vstupu do hřbitova. Lidé, kteří přijdou, dostanou možnost nahlédnout do zázemí krematoria a dozví se více o fungování místního pohřebiště.

„Oslavy blatenských technických služeb ovšem tímto ještě nekončí, pokračovat budou příští víkend, konkrétně v sobotu 11. května programem v areálu sběrného dvora v Riegrově ulici v Blatné,“ zmiňuje za blatenské technické služby Pavel Srb.

V čase od 10 do 14 hodin si tu můžete pohlédnout sběrný dvůr i kompostárnu, v čase 10.30 a 11.30 hodin jsou navíc připravené komentované prohlídky dotřiďovací linky, ve 12.30 hodin pak komentovaná prohlídka kompostárny a hodina 11. patří přednášce o záměru výstavby zařízení na energetické využívání odpadů (spalování odpadů) v Písku.

Po celou dobu se mohou hosté těšit na dobrou hudbu a občerstvení, ale také ukázku vozového parku technických služeb a zemědělských strojů Bobcat. Ale nezapomíná se ani na děti, které užijí skákací hrad a malování na obličej, připravený pro ně bude i tvořivý koutek a další program.

Technické služby města Blatné byly založené v roce 1974 jako příspěvková organizace tehdejšího MěstNV Blatná. V roce 1994 byly přetransformovány na společnost s ručením omezeným se stoprocentní majetkovou účastí města. Počet stálých zaměstnanců se pohybuje okolo 45.