A to samé platí pro Česko zpívá koledy. Téměř od samotného začátku je tou hlavní osobou ne šéfredaktor Strakonického deníku, ale křehká žena plná vnitřní síly – sbormistryně Marcela Miková. A také pochopitelně její „ovečky“ – zpěváci ze tří sborů Fere Angeli, Hlasoň a strakonického gymnázia. Stejně tak tomu bylo i letos a zůstanou li nám hvězdy nakloněny, můžeme se na Marcelu Mikovou a její zpěváky těšit i 12. prosince 2018 na dalším ročníku Česko zpívá koledy.

Marcelo, v první řadě děkuji nejen za letošní středu, ale i za předešlé ročníky, kdy jste nás se svými zpěváky podpořila.
Určitě není zač, protože Česko zpívá koledy je milá akce určená všem lidem. A věřím, že bude pokračovat dál.

Co pro vás Česko zpívá koledy znamená osobně?
Možnost se na chvíli zastavit, zazpívat si krásné koledy, pohovořit s lidmi, popřát si klidné svátky. Prostě to všechno, co k tomuto ročnímu období patří. Sám jistě vnímáte, kolik stresu musíme za rok zvládnout. Takovéto setkání je jako pohlazení po duši.

O tom také svědčí každoročně naplněné Velké náměstí v prostoru kruhové křižovatky…
Přesně tak. Lidé takovou možnost potřebují a vítají ji. Pokud si dobře vzpomínám, tak loni dost pršelo a lidé přesto přišli. To je přece úžasné…

Na závěr letošního zpívání koled jste nadhodila určitý nápad…

Svařák, grog, punč, horký čaj a cukroví. To vše k takové akci patří a tady nic takového nebylo. Divím se, že se toho žádný podnikatel nechytil. A tak bych se přimlouvala, abychom příště každý z nás přinesli termosku s něčím dobrým k pití, něco dobrého k zakousnutí a udělali si tady opravdu to správné a skvělé setkání a zpívání u vánočního stromku.