"Bohužel, našetřené peníze včetně podpor od státu jsme museli použít na přežití salonu. Na rovinu říkám, že takto demotivující období jsem nezažila. Obrovský chaos a zmatek v podporách. Stále se měnily podmínky a příkazy na jakou formu podpory máme nárok. Sliby otevření a opětovného zavření. Prostě hrůza. A přesto, nebo právě proto, jsem se strašně těšila, až půjdu ráno do práce. I když jsem na mateřské," vyjádřila své pocity v pondělí 3. května, kdy vláda povolila kadeřníkům vykonávat svoje řemeslo.

V salonu pracují další tři kadeřnice, které jsou v plném zaměstnaneckém poměru - Eva Bubáková, Míša Červinčáková a Dominika Kroupová. Všechny tři se těšily do práce, protože po dobu zákazu nařízení respektovaly a nikde nestříhaly, i když byly doma jen za 60 procent platu. "Nemohla jsem dospat, vstávala jsem v půl páté ráno. Fakt jsem se sem těšila, protože bez lidí to prostě nejde," řekla Eva. Její kolegyně Dominika tento problém neměla. "Já spala normálně, ale teď už mne docela bolí nohy. A asi bude hůř," svěřila se Dominika při stříhání zákaznice.

Do salónu ale všechny chodily už v minulém týdnu. "Obvolávaly jsme zákaznice, že budeme mít otevřeno. Většině byla ráda a těšila. Ale některé řekly, že nepřijdou. Nechtěly shánět testy," vysvětlila Míša Červinčáková. Přesto má salon už nyní zákaznic opět dostatek a jen v pondělí jich bylo objednáno na stříhání nebo barvení kolem dvaceti. Podle kadeřnic bude tento stav trvat několik měsíců, protože většině žen péče o vlasy chybí.

Petra Dyszkiewiczová a její kolegyně už nyní jen doufají, že rozvolňování bude pokračovat. Jen tak mohou plánovat budoucnost salonu i svých vlastních životů.