Monstrózní kaskádový dům, který vyrůstá mezi ulicí Mlýnská a náhonem, definitivně smazal z povrchu města dětské hřiště. Na něm vyrostly celé generace dětí. Mezi nimi byl i obyvatel domu č.p. 1063 Jan Čejdík. „Teď se generace obměnily a začíná tu být opět víc malých dětí. Ptám se: Budou si mít kde hrát?" zajímal se na pondělní veřejné diskuzi věnované úpravám části ulice Mlýnská.

Bohužel ne. Na velké hřiště jako je například na Tržní v uvedené lokalitě prostor určitě nebude. To potvrdil architekt města David Andrlík. „V pásu mezi rostoucím domem a náhonem by určitě šly jednotlivé herní prvky nebo fitness stroje instalovat. Na nové velké hřiště ale místo není," uvedl. S tím souhlasila i autorka studie revitalizace zmíněné lokality Dana Zákostelecká.

Kaskádový dům u náhonu je neměnná realita. Místní tedy chtějí úpravy některých dílčích částí. Obyvatel jednoho z panelových domů Jiří Široký k tomu říká: „Musíme to tady chtít vylepšit. Je to například vjezd z ulice Ellerova. Na jedné straně jsou popelnice, na druhé parkují auta. Vjíždí se sem hrozně složitě."

Tyto i další dílčí námitky zahrne definitivní podoba studie. Kromě jiného i to, že bude rozmístění stromů podél ulice, které by měly být maximálně sedmimetrové, respektovat přízemní byty.

Jednou bolestí ale ulice trpět bude. Parkování. Navrhovanou úpravou přibudou jen jednotlivá místa, jejichž počet nepřesáhne deset. Víc prostoru tady prostě není. Podle Jiřího Širokého je tu navíc handicap, že tady parkují lidé, co pracují na sousedním Velkém náměstí.
Jednou z možností, jak to vyřešit, je omezit parkování těch, co tu nebydlí. To ale vedoucí odboru dopravy radnice Václav Býček kategoricky odmítá. „Po Mlýnské by se mohli přihlásit obyvatelé sídliště Mír a tak dále, až by bylo rozparcelované celé město. Lidé by zaparkovali před svým domem ale jinde už ne," vysvětlil. Úlevu celé této části Strakonic může přinést navrhovaný parkovací dům místo teras pod Hvězdou. Jeho výstavba je ale otázkou let.

Kromě zmíněných částí studie zahrnuje i rozšíření chodníku od Mlýnské směrem ke křižovatce u Hvězdy.

I přes vzácnou shodu obyvatel Mlýnské a radnice nikdo z vedení města nechtěl riskovat a říci, kdy bude studie hotová. Tím pádem se nedá mluvit ani o možnostech dotací.