„V pondělí jsme uspořádali vodní hry. Děti si pinkaly s balonky naplněnými vodou. Byla to pro ně zábava i osvěžení v jednom. Úterý jsme strávili na strakonickém Podskalí, kde je chládek. Všechno se přizpůsobuje počasí,“ připustil vedoucí příměstského tábora ve Vodňanech Lukáš Schovanec.

I když prý děti snáší horko poměrně dobře, je na nich znát únava. Občas je bolí hlava a více odpočívají. „Dbáme hlavně na pitný režim a pořádáme kratší hry, aby si děti i více odpočinuly,“ vysvětluje opatření vedoucí.

Sportování patří do programu hlavě ráno. Po obědě mají malí táborníci většinou tvůrčí dílnu. Ve středu například vyráběli loutky.

Příměstský tábor, který pořádá strakonický dům dětí a mládeže, je ve Vodňanech velmi oblíbený. Děti na něm tráví čas od 8 do 16 hodin a na noc si je rodiče berou domů.

„Letos pořádáme tři běhy. Dva na začátku prázdnin a jeden koncem srpna. Všechny jsou naplněné. Je to zvláštní, protože například ve Strakonicích se podobné akce vůbec neujaly,“ říká Lukáš Schovanec. Dům dětí a mládeže by chtěl podobné akce rozjet i ve Volyni.