Sekretář SK Strakonice 1908 David Faja odmítl ve čtvrtek 13. února u okresního soudu v kauze krácení daní vypovídat. „Chci využít svého práva a nevypovídat," řekl. Soudce Roman Šustr jeho důvody – obavy, že by mohl zapříčinit sám sobě trestní stíhání – uznal.

Přitom lze říci, že v případě Davida Faji jde o klíčovou figuru celé hry. Tou je žaloba na bývalého šéfa klubu Michala Káníka, který měl podle státního zástupce Marka Stehlíka připravit v období 2008 až 2009 stát krácením daně o 1 333 031 korun. Dvojice Michal Káník a David Faja totiž stála u založení občanského sdružení SK Strakonice 1908 na valné hromadě v roce 2004 a také u transformace občanského sdružení na společnost s ručením omezeným.

Rozhodnutí svého kolegy, fotbalisty a dobrého známého Michal Káník komentovat nechtěl. „Nebudu se v době soudního jednání do tisku vůbec vyjadřovat," řekl o přestávce. Určité překvapení z postoje sekretáře v hlase ale nezakryl. O moc vstřícnější nebyl ani jeho právní zástupce Pavel Rameš. „Stále mne něco překvapuje a do hlavy jiného člověka nevidíte," uvedl Pavel Rameš.

Michal Káník se zpovídá před soudem z hospodaření klubu v době, kdy došlo ke zrušení občanského sdružení SK Strakonice 1908 v roce 2007 a následnému převedení licencí na soukromou firmu SK Strakonice 1908, s. r. o. Ve svých výpovědích Michal Káník poukazoval na to, že se v té době nedopustil ničeho nezákonného.

Přelíčení skončilo čtením faktur. Soudce Roman Šustr jednání odročil.