Reagovat musí také písečtí provozovatelé restaurací. Oblíbená Kozlovna u Plechandy o svatomartinské menu své hosty neochudí ani letos. Husu nahrazovat levnější kachnou nebudou, ale v nabídce bude také. A tak si labužníci mohou pochutnat na husím kaldounu, pečené huse se zelím na víně, bramborové lokši na husím sádle či pečeném kachním prsu. Cena hlavního chodu se pohybuje od 387 do 497 Kč, což odpovídá zhruba 50% navýšení oproti minulému roku.

Oblíbená jindřichohradecká restaurace Udírna loni svatomartinské speciality nenabízela. Letos ale husí menu přichystala na pátek, sobotu i neděli, kdy bývá obvykle zavřeno. „Budeme podávat klasickou husu, lokše a sladké zelí i svatomartinské pivo a víno. Jako specialitu pak zákazníci budou moci ochutnat husí burgery nebo originální husí Foie gras,“ láká majitel restaurace Petr Kadlec. Čtvrtka husy včetně přílohy vyjde na 490 korun. Ti, kteří si chtějí pochutnat na svatomartinských specialitách, si ale musí svá místa v Udírně předem rezervovat.

Motorkář i řidička ignorovali plnou čáru. Bouračka skončila těžkým zraněním.
Motorkář i řidička ignorovali plnou čáru. Bouračka skončila těžkým zraněním

U chovatelů si objednali už v lednu

Už rok dopředu objednává českobudějovická restaurace Masné krámy u novohradských rybářů husy z chovu v Byňově. „ V lednu nám volají a my řekneme, jestli jich budeme chtít sto, sto padesát nebo dvě stě. Pak už se počet jen upřesňuje v řádu jednotek,“ říká provozní Masných krámů František Sýkora.

V Masných krámech už mají rezervace na více než 300 porcí. První hosté si stoly zamlouvali měsíc předem. Ode dneška do neděle budou v rámci svatomartinského menu servírovat čtvrtku husy s červeným zelím, variacemi knedlíků a pečeným jablkem. Dále nabídnou pečená husí játra s bramborovými lokši, husí paštiku nebo staročeský kaldoun, polévku ze zeleniny a husích drobů, za ty si ale host bude muset připlatit. Zmíněná porce husí čtvrtky bude stát 569 korun. „Cena odpovídá realitě. Zdražovali jsme zhruba o patnáct procent. Hlavně jsou dražší husy,“ vysvětluje František Sýkora s tím, že ale vzrostly i další náklady.

Havárie vodovodního řadu u křižovatky Pražské a Strakonické ulice.
Jezero v ulicích Budějovic. Kvůli poruše byli lidé bez vody

Svatomartinské menu připravili také v Šindlovské krčmě v Šindlových Dvorech. Husy budou podávat od pátku do neděle. Čtvrtka husy na jablkách s karlovarským a bramborovým knedlíkem a červeným a bílým zelím bude za 455 korun. Podle majitele Petra Pavlase připravili i variantu s kachnou za 325 korun. Ani v Šindlových Dvorech nemají nouzi o zájemce. „Máme už objednávky na sto padesát porcí, víc než jiné roky, o deset, patnáct procent,“ říká za podnik u šindlovské zvoničky Petr Pavlas. Cenu zde také měnili. Navýšila se asi o 120 korun. „Loni stála husa sto třicet korun kilo, dnes dvě stě dvacet,“ poukazuje Petr Pavlas na hlavní důvod.

Kachna není husa, ale záleží na receptu

Sokolovna v Radomyšli na Strakonicku funguje v novém od letošního 17. září. Už tehdy museli provozovatelé přemýšlet nad svatomartinským menu na sobotu 12. a neděli 13. listopadu. „Chtěli jsme husu, ale nakonec jsme se rozhodli pro kachnu. Důvod je jediný. Další restaurace, která v Radomyšli funguje, připravila tradiční husu. Nechtěli jsme lidem nabízet dvě stejná jídla,“ vysvětlil podnikatel Petr Křižan.

Roli hraje také cena. „Loni vyšla porce husy kolem 200 až 250 korun. Letos to bude minimálně o stovku více a ve městech i o víc,“ dodal. Porce kachny bude podle něj právě někde kolem 200 korun. „Záleží na úpravě, koření, zelí a celkové péči. Náš kuchař má rodinný recept, který střeží jako oko v hlavě,“ dodává Petr Křižan.

Rvačka. (Ilustrační foto)
Tábor řeší agresivní napadání lidí od skupin dětí. Policisté zvýšili dohled

Místo husy kachnu nabízejí i v prachatickém Lockale U Jelena. Ceny kachny jsou totiž příznivější. Navíc si zákazníci oblíbenou pochoutku mohou objednat a odnést domů. U Jelena nabízejí čtvrtinu kachny pečené na jablkách s červeným i bílým zelím a variací knedlíků za 259 korun.

Lidé tradici drží i za mnohem vyšší cenu

U klasické husy zůstala prachatická restaurace Almara. Podle její majitelky Věry Roučkové připravují kuchaři na tento víkend zhruba osmdesát porcí husy s červeným a bílým zelím a dvěma druhy knedlíků. „Cena je nejvyšší za poslední roky. I když ceny hus jsou na podzim vždycky vyšší, letos už je vyšponovaná až neuvěřitelně. Porce u nás vyjde na 459 korun,“ upřesnila s tím, že naštěstí si zákazníci pochoutku jednou za rok dopřejí a porce v Almaře jsou téměř zarezervované. „Svatomartinská husa je letos dražší než steak z pravé svíčkové,“ srovnává Věra Roučková a dodává, že oblíbená husička bude v Almaře k dostání od pátku do neděle. „Svatomartinské víno otevřeme tradičně 11. 11. v 11 hodin,“ doplnila.

Restaurace Daniel v táborském Všechově připravila Svatomartinské posvícení za cenu 480 korun za kompletní menu včetně předkrmu, polévky, moučníku a ochutnávky vína. Pečená husa má 480 gramů, nabízí ji s houskovými a bramborovými knedlíky a zelím. „O tom, že bychom husu nenabízeli nebo ji nahradili kachnou, jsme ani neuvažovali. Děláme ji už deset let a lidé si na tuhle tradici zvykli. Rezervace už máme ostatně plné,“ uvedl majitel a provozovatel restaurace Daniel Míka. Oproti loňsku musel svatomartinské menu zdražit o zhruba 20 až 30 procent.