Studenti VOŠ, SPŠ a SOŠ Strakonice zamíří v říjnu do Austinu v Texasu. A to díky druhému domácímu mistrovskému titulu ve vzdělávacím projektu Formule 1 ve školách. Celostátní finále se konalo uplynulý víkend jako předešlé roky v Plzni v Techmania Science Center, kde se sešly nejlepší týmy z celé ČR. „Naši školu reprezentoval tým studentů oboru Strojírenství se zaměřením na počítačovou grafiku a CNC techniku pod názvem Miracle Engineers," uvedla ředitelka SPŠ Lenka Schwagerová.

Jmenovitě to byli studenti II. ročníku – manažer týmu Ondřej Vlček, konstruktér Miroslav Kotrč a výrobní technik a grafik Petr Motyčka. Pocity vyjádřil Ondřej Vlček: „Jsem unavený a šťastný, vůbec jsem netušil, že vyhrajeme. Moc rád bych do Ameriky jel," řekl.
Závodí se na dráze dlouhé 20 metrů a hodnotí se reakční čas startéra, rychlost vozu, propagace týmu, týmová identita, marketing, konstrukce a výroba vozu.

V roce 2014 vyhrál tým ST Racing, který poté reprezentoval ČR na světovém finále ve Spojených Arabských Emirátech v Abu Dhabi. (22 místo). Současný tým, který vznikl v září 2015, navázal na úspěchy ST Racing týmu a v Plzni vybojoval cenu za nejlepší marketing, celkové vítězství v soutěži a titul mistr ČR. Tým Miracle Engineers si tak získal právo reprezentovat ČR na světovém finále, které bude v říjnu 2016 v Austinu v Texasu.