Návštěvu z německého Nabburgu hostí tento týden místní gymnázium. Sedmnáct studentů z Bavorska přijelo do Čech. Na obdobné návštěvě byli čeští žáci na přelomu dubna a května.

„Líbí se nám tady. Byli jsme už ve strakonickém měšťanském pivovaru, dnes jedeme do Krumlova a Českých Budějovic,“ uvedli k programu studenti. Obdiv skládali i hlavnímu městu. „Nikdo z nás ještě v Praze nebyl. Krásné jsou hlavně budovy a Pražský hrad,“ říkali nadšeně Matthias Lindner a Simon Boyer. Jediné, co hosty z Německa na našem životě překvapilo, bylo, že se u nás tak často jí.

I čeští studenti si výměnný pobyt chválili. „Podíváme se na nová místa a zlepšíme si i jazyk. V Německu jsme byly v rodinách a domluvit se prostě musíte, donutí vás to,“ shodly se Lydie Kašparová a Barbora Malkusová.

Partnerství mezi školami trvá od roku 1990. „Je zvláštní tím, že začalo na popud samotných studentů. Chtěli si psát s někým ze zahraničí, a tak si vyhledali právě tuto školu. Přátelství nakonec přerostlo i v návštěvy,“ řeklučitel František Kos.