Proud vody se hnal kolem chat a přes zaparkovaná auta. „Jedná se o chatovou osadu nad jezem. Odpoledne tam jedu lidem pomáhat s traktorem. Co já pamatuju, tak se v těchto místech nikdy nic podobného nestalo,“ zmínil v úterý dopoledne starosta Strunkovic Zdeněk Filip s tím, že v místě je několik chat a někteří lidé tam bydlí i trvale.

Podle Českého hydrometeorologického ústavu v pondělních bouřkách napršelo v kombinaci s následným deštěm na některých místech i kolem 50 mm, výjimečně to mohlo být i více.

Profesionální hasiči nevyjížděli v souvislosti s odpolední bouřkou na Strakonicku k žádnému zásahu. „Ani v noci na úterý nás počasí netrápilo, jediný zásah, který souvisí s deštěm evidujeme, byl v Sedlici. Místní dobrovolná jednotka zde vyřešila ucpaný kanál, který nepobíral dešťovou vodu,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Velké komplikace způsobilo pondělní počasí v Českých Budějovicích, kde kolabovala i doprava. „Čerpali jsme vodu ze sklepů a garáží, na několika místech jsme řešili kanály, které nestíhaly pobírat velké množství vody. Voda také zaplavila obvyklé místo - silnici pod viaduktem v budějovické Nádražní ulici,“ popsala situaci Vendula Matějů.

Více o tam, jak v Českých Budějovicích bouřky s deštěm a kroupami komplikovaly život, najdete v článku níže:

Cesta Hrdějovice k Budvaru.
Budějovice spláchl déšť. Způsobil kolaps dopravy, zaplavil sklepy i garáže