Lidé bydlící v ulici Radomilická se musí rozhodnout, jestli chtějí na travnaté ploše před domy vybudovat nové vjezdy a parkovací místa. „Upřímně, nečekali jsme, že by mohl být někdo proti," konstatoval vodňanský místostarosta Milan Kodádek.

Všechno se ztížilo kvůli poplašné zprávě, která hlásala o kácení stromů a betonování travnaté plochy. Podle Milana Kodádka tato zpráva obyvatele velmi vystrašila. „Lidé si myslí, že máme v úmyslu před jejich domy vybudovat betonovou plochu a pokácet stromy. To samozřejmě není pravda," prohlásil.

V ulici dojde v brzké době k rekonstrukci rozvodů elektřiny. Kvůli tomu budou rovnou rekonstruovány i chodníky. „Proto jsme přišli s návrhem vybudování příjezdových cest k domům a k nim přidruženým parkovacím místům. S parkováním je totiž v Radomilické dlouholetý problém. Lidé velmi často stávají na městské zeleni. Tímto krokem jsme jim chtěli vyjít vstříc," vysvětlil.

Jeden z obyvatel Radomilické Josef Kuneš by parkovací místa přivítal. „Vzhledem k tomu, že máme dvě auta, by se nám parkovací místa hodila. Ale stačí nám dvě. Nepotřebujeme čtyři, jak bylo původním záměrem radnice," uvedl.

Tento záměr vysvětlil místostarosta Milan Kodádek jasně. „Na jednu stranu chápu obyvatele domů, že nechtějí, aby jim před domem parkovala cizí auta. Na druhou stranu, obyvatelé domů stojících na opačné straně ulice nemají žádnou možnost parkovat před svým domem. Tím pádem by mohli parkovat také na nově vzniklých místech. Nemůžeme přece zvýhodnit jen některé obyvatele. Obávám se toho, že najít kompromis bude v nastalé situaci velmi těžké," dodal Milan Kodádek.

Záležitost parkovacích míst v ulici Radomilická se bude v brzké době ještě veřejně projednávat. Podle vedení radnice bude brán v potaz i výsledek ankety, ve které měli všichni, koho se to týká, možnost vyjádřit svůj názor.