Obyvatelé příměstské části Strakonic se dočkají většího bezpečí u silnice. V zastavěné části bude sedmdesátka. Problém s dopravou včera projednávali zástupci města, policie, Jihočeského kraje a ředitelství silnic a dálnic.

Popud vzešel od místních obyvatel. Jde jim o bezpečnost velmi frekventovaného úseku, ve kterém dochází k častým nehodám. „Sepsali jsme petici, aby se tím někdo začal zabývat,“ řekla Jitka Šefčíková.

Přesto, že silnice nevede přímo přes Střelu, požadovalo město původně označení začátku a konce obce. Což by znamenalo snížení rychlosti z devadesáti na padesát kilometrů v hodině a možnost vybudovat zde mimo jiné chodníky a přechod pro chodce. To by však vyžadovalo více technických úprav. Pro začátek se zástupci jednotlivých institucí domluvili na snížení rychlosti na sedmdesát, vodorovném optickém značení na silnici a dalším svislém značení, které má přinést místním větší bezpečnost.

„Zavedení těchto opatření je v kompetenci ředitelství silnic a dálnic. Ale odhaduji to na týdny,“ řekl včera za odbor dopravy města Václav Býček.
V nejbližší budoucnosti by měl navíc ve směru od Katovic vzniknou i odbočovací pruh do obce Střela. To má i nadále zajistit plynulost dopravy. „Je ale nutné prověření této možnosti na místě,“ dodal za Policii ČR Pavel Bílek.

Všechny strany přislíbily, že budou i nadále usilovat o větší bezpečnost na tomto úseku. „Město se hlásí ke stavění chodníků a přechodů,“ prohlásil místostarosta Karel Vlasák.

Čtěte také zdeazde.

Co si lidé myslí o tom, jestli značky omezující rychlost usměrní řidiče, čtěte zde.