Byl to pražský zlatník, všestranný sportovec (jezdec, chodec, běžec) a byl zakladatelem zimního plavání v Československu. Soutěž probíhala u Národního divadla v Praze, plavalo se na tratích 750, 300 a 100 metrů a zúčastnilo se jí celkem 370 plavců, z toho 268 mužů a 102 žen. TJ Fezko zastupovalo šest otužilců (Havrda Petr, Rychtár Josef, Krejsa Josef, Zahradník Jiří, Dendisová Ludmila a Doule Josef snímek).

Teplota vody byla 4,5 stupně a vzduchu minus 1°C. Otužilci měli opět možnost využít zázemí v nádherném paláci Žofín a startovali z pontonu na Slovanském ostrově, kde byl zároveň i cíl. Vánoční soutěž sledovalo několik tisíc diváků, kteří obklopili nábřeží a most Legií i přilehlé části Slovanského a Střeleckého ostrova.

Také ve Strakonicích budete mít možnost vidět otužilce v akci. Město Strakonice a oddíl otužilců TJ FEZKO Strakonice pořádá 1. ledna 2018 od 15 hodin již 8. ročník plavání v řece Otavě. Plavat se bude na tradičním místě u lávky pod pivovarem.