„Nezůstane ale jen u těchto oprav. Výměna čeká i tři skluzavky v dětském bazénu Rumpál,“ uvedla. Cena oprav jeStrakoničtí zadali opravu venkovních bazénů.Strakoničtí zadali opravu venkovních bazénů.Zdroj: Markéta Bučoková vyčíslena na více než 6,3 milionu korun a město je částku zaplatí ze schváleného rozpočtu pro letošní rok, ve kterém s opravami bazénu počítalo.

V průběhu stavebních prací na venkovních bazénech ve sportovním areálu Na Křemelce byl zjištěný skutečný stav schodiště u tobogánového bazénu. „S ohledem na stávající stav schodiště a s ohledem na skutečnost, že by neopravené schodiště silně kontrastovalo s opravenou částí bazénu, bylo proto přistoupeno k úpravě daného schodiště stejnou technologií jako u bazénu, tedy opravou a přetažením bazénovou folií,“ vysvětlila mluvčí radnice.

Hala na Křemelce.
Strakoničtí mají nad venkovním bazénem halu, plavat mohou celý rok

Součástí dětského bazénu Rumpál jsou i tři skluzavky. Po jejich podrobné prohlídce Strakoničtí rozhodli o jejich výměně. „Vzhledem k tomu, že se oba dětské bazény opravují a stav skluzavek zdaleka neodpovídá standardu, dokonce se nejedná o skluzavky do bazénu, ale do pískoviště, rozhodli jsme o jejich výměně,“ upřesnil kroky vedení města místostarosta Rudolf Oberfalcer.

Dětské bazény opravuje společnost PV STAV a stavba se kvůli vícepracem lehce protáhne. Tobogánový bazén bude oproti plánu dokončen o tři dny déle, tedy 18. června. Dětský bazén Rumpál budou moci malí návštěvníci využívat zhruba od konce první červencové dekády.