Strakonice - Obyvatelé města mají další bezpečný přechod. Jedno z nejnebezpečnějších míst na strakonických silnicích, a to přechod u teplárny, je nově osvětlený.

Jako první se po přechodu prošly děti z MŠ Čtyřlístek, které se podílely na slavnostním přestřižení pásky. „Moc jsme se na to těšili a ještě víc se nám pak líbilo stříhání pásky," shodují se malá Dráčata a Sluníčka z Čtyřlístku.

Pro město bylo vybudování osvětlení důležité. „Tento přechod je velmi nebezpečný. A právě bezpečnost všech je pro nás důležitá," říká místostarosta Strakonic Milan Jungvirt.

Osvětlení dotovala Nadace ČEZ, za niž se dostavil člen správní rady František Lust: „Jsme moc rádi, když můžeme pomáhat, protože bezpečnost, hlavně nejmenších, je nejdůležitější. Máme vytipovaných dalších asi 400 přechodů po celé republice, které jsou nebezpečné a které bychom rádi pomohli osvětlit. Vše je ale na domluvě s odborníky, městy a podobně," vysvětluje František Lust.

Děti byly strážníky Městské police Strakonice a Policie ČR seznámeny hravou formou s pravidly bezpečného přecházení a s využitím reflexních prvků, které každému z přítomných dětí při otevírání přechodu věnoval místostarosta města Milan Jungvirt.

Výše nákladů realizovaného projektu byla 94 594 korun bez DPH a městu Strakonice se na tento projekt podařilo zajistit 100% krytí z grantového programu Oranžový přechod z Nadace ČEZ.

Ve Strakonicích je bezpečně nasvětleno již více než 70 přechodů. Pro následující rok jsou vytipovány tři přechody v ulici Mikoláše Alše a již nyní je zpracován projekt oprav a nasvětlení.