Budova hasičské zbrojnice SDH Strakonice.Budova hasičské zbrojnice SDH Strakonice.Zdroj: Markéta Bučoková, MěÚ StrakoniceOtevřeného řízení na zhotovitele stavby hasičské zbrojnice pro Sbor dobrovolných hasičů ve Strakonicích se zúčastnilo devět firem. Hodnotícím kritériem byla ekonomicky nejvýhodnější cenová nabídka, kterou splnila strakonická akciová společnost Prima, když nabídla zhotovení stavby za cenu lehce převyšující částku 43 milionů korun s DPH. „V případě kladného výsledku administrativních úkonů spojených s veřejnou zakázkou, bude se společností v průběhu prosince podepsána smlouva o dílo, která firmu zavazuje k předání hotového díla do 12 měsíců ode dne předání staveniště, které se očekává v průběhu ledna příštího roku,“ upřesnila mluvčí strakonické radnice.

Strakoničtí dobrovolní hasiči se dočkají nové požární zbrojnice. Má vzniknout v areálu odboru dopravy v ulici Krále Jiřího z Poděbrad v bývalých objektech správy a údržby silnic.
Strakoničtí hasiči dostanou novou zbrojnici. Bude stát v areálu po silničářích

Pro budovu nové zbrojnice bude z části využita stávající budova, která se v minulosti využívala jako administrativní v areálu odboru dopravy v ulici Krále Jiřího z Poděbrad. Ta projde rekonstrukcí. Dále k ní bude přistavěn objekt garáží pro požární techniku a věž na sušení hadic. „S přihlédnutím k okolní zástavbě, bylo zvoleno neutrální barevné, ovšem podtrhující účel stavby. Barvy v kombinaci šedé, šedobéžové a bordó, jsou na vybraných místech budovy doplněny siluetami, které budou evokovat jasný význam budoucího využití stavby,“ popsala Markéta Bučoková s tím, že bude zvětšen vjezd na pozemek tak, aby požární technika mohla bezproblémově vyjíždět do a z areálu, a to zejména během zásahů.