Pětice ve složení Hynek Fiala, Miloš Bečvář, Karel Přerost , Milan Bízek a Břetislav Turner (nahradil Miroslava Filipčíka) vyrazila ve čtvrtek 27. července ze Strakonic směr střední Čechy. Své putování nazvali Retro vandr 2017.

1. den

Přepravní: Strakonice – Milavy – Myštice – Březnice – Rožmitál pod Třemšínem

2. den

Putování nedávno zpřístupněnými lokalitami CHKO Brdy

Stoupání na kopec „Praha“, dále průjezd panenskou krajinou v okolí „Padrťských rybníků“ a přesun do jihozápadní časti CHKO Brdy. Výstup na nejvyšší kótu našeho vandru kopec „Nad Maráskem“ 801 m.n.m. a okolo „ Třemšína“ zpět do Rožmitálu p.T.

3. den

Přejezd centrální oblasti CHKO Brdy. Stoupání na „Brdce“, dále okolo vodní nádrže „Pilská“ a přes posádkové cvičiště Jince na zříceninu hradu „Valdek“ a dále naučnou stezkou do obce Komárov.

4. den

Po stopách českých králů. Návštěva hradů Žebrák a Točník a dále údolím Berounky kolem skály „Matterhorn“ přes Karlštejn do obce Dobřichovice.

5. den

CHKO Český kras

Dobřichovice - Výstup na lom Velká a Malá Amerika. Dále po naučné stezce k „Bubovickým“ vodopádům, které byly důkazem toho, jaké sucho v současné době panuje. Bubovický potok byl beznadějně vyschlý. Dále přes „Srbsko“ na úchvatný hrad „Karlštejn“

6. den

Praha a okolí

Dobřichovice - Údolím Berounky a Vltavy přes Smíchov na Karlův most. Nerudovkou na Pražský hrad. Petřín, letohrad Hvězda, údolí Divoké Šárky, Troja a přes Malou Stranu zpět do Dobřichovic.

7. den

Návrat do Strakonic

Dobřichovice – Zdice - na kole, Zdice – Protivín – vlak, Protivín – Strakonice – na kole.

Celková vzdálenost - 450 km
Nastoupané metry - 3890 m

Vše jsme zvládli bez jakýchkoliv technických i osobních problémů. Počasí ideální 25 až 40 °C bez deště. Ubytování v nejlevnějších zařízeních typu „Sokolské Sokolovny“. Strava – markety, pizza, stejky – vůbec jsme se nešetřili. Pití – voda, nealko pivo a po zaparkování a bezpečném uzamčení kol lahodný Prazdroj,“ řekl po návratu vůdce výpravy Milan Bízek.

Závěr výpravy pak byl ve znamení rozdílení medailí a oslavy návratu.