I přes své mládí má na svém kontě Michal Votruba přes 250 odlitých či zrenovovaných zvonů. „Už někdy v deseti letech jsem se začal zajímat o věže kostelů. Tím jsem s dostal ke zvonům,“ vzpomíná na své začátky řemeslník, který zanechal svoji stopu i ve Strakonicích. Zvony z jeho dílny zní v kostelích sv. Markéty a na Podsrpu.

Od ředitele pivovaru přijal nejen sváteční balení letošního žitného speciálu, ale také certifikát ambasadora pivovaru a poukázku na 365 piv. „Je nám ctí oceňovat lidi, kteří umějí svoje řemeslo,“ uvedl mimo jiné Dušan Krankus.

Slavnostní přípitek pivem Mokrosucký rytíř. Zprava Jan Jelínek, Adam Jelínek, ředitel pivovaru Dušan Krankus a sládek pivovaru Vlastimil Matej.
Pivovar odměnil dalšího fachmana. Výrobce historických zbraní a majitele zámku

Pivovar Strakonice 1649 již ocenil varhanáře Petera Nožinu, výrobce paliček Vojtěcha Pelíška a šermíře a majitele největší dílny na výrobu historických zbraní Jana Jelínka.

Michal Votruba je ve svém rodu zakladatelem zvonařského řemesla. Rozhovor s ním najdete na webových stránkách Strakonického deníku v příštích dnech.