Mluvčí radnice Markéta Bučoková upřesnila, že jde o vozy Toyota Yaris 1,5 HSD HB SD, které byly pořízeny v rámci projektu Obnova vozového parku Městské ústavu sociální služeb Strakonice 2022 poskytnutého Ministerstvem pro místní rozvoj ČR.

Břetislav Hrdlička.
Strakoničtí se brzy seznámí se sochami, které zdobí město

Pět nových hybridních vozů značky Toyota budou Strakoničtí využívat  pro pečovatelskou službu, pro denní stacionář a také pro azylový dům.Pět nových hybridních vozů značky Toyota budou Strakoničtí využívat pro pečovatelskou službu, pro denní stacionář a také pro azylový dům.Zdroj: Markéta Bučoková, MěÚ StrakoniceJedná se již o druhou předávku vozidel. „Součástí stejného projektu bylo zjara letošního roku předaný dodávkový elektromobil Ford Transit, který městský ústav sociálních služeb převzal v květnu a využívá ho výhradně k rozvozům stravy pro občany města a klienty ústavu,“ upřesnila. S novými auty může pečovatelská služba navýšit počet klientů, u kterých poskytuje péči v domácnostech. Zrychlí se tak a zefektivní práce pečovatelek v terénu. Denní stacionář bude moci své klienty vozit na aktivity mimo zařízení.

Pořizovací cena jednoho vozidla byla 555 000 Kč vč. DPH. Celkem tedy byla za vozidla zaplacena částka 2 760 000 korun vč. DPH. Dotace pokryje 90 % pořizovací ceny. Zbývající částku dofinancuje město Strakonice jako zřizovatel Městského ústavu sociálních služeb z rozpočtu.