„Zatím jsem žádné špatné zkušenosti po očkování neměla a snad to vydrží i teď,“ řekla paní Jaroslava po aplikaci posilovací dávky. K očkování ji nabádala hlavně dcera, která se bála, aby maminku a babičku nenakazil někdo z rodiny „Já sama už nikam moc nechodím. Potřebovala bych nové nohy," dodala Jaroslava Bergerová, která v neděli 30. ledna oslaví 76. narozeniny. Hodně zdraví jí přímo v očkovacím centru popřáli ředitel nemocnice Tomáš Fiala a koordinátor očkování Michal Pelíšek. Od vedení nemocnice dostala květinu a dárkový balíček.

V centru ještě začátkem ledna očkovali kolem tří tisíc zájemců o vakcínu týdně. V současné době ale zájem poněkud klesl. "Hlavně kvůli sílící vlně omikronu, kdy je hodně lidí v izolaci nebo karanténě, klesl počet očkovaných zhruba na tisíc týdně. Stále ale přibývají pacienti, kteří mají zájem o první očkování. Každý týden je to přibližně 150 lidí. Předpokládáme, že minimálně celý únor budeme očkovat ve stejném tempu,“ uvedl Michal Pelíšek.

Fotografie ze stavby nového závodu Fezko Strakonice z let 1970 až 1974.
Jak jsme žili: Stavba nového závodu Fezko Strakonice

Očkovací centrum začalo fungovat loni 11. února ve sportovní hale v ulici Lidická. Samotné očkovaní odstartovalo v nemocni 4. ledna 2021. Za tu dobu si alespoň pro jednu dávku vakcíny přišlo přes 42 tisíc lidí. Třetí dávku, a tedy dokončené očkování, už má okolo 20 tisíc klientů strakonického očkovacího centra.

Koncem února by do ČR měla dorazit nová vakcína od firmy Novavax. Od 1. února má být spuštěna registrace pro zájemce o tuto vakcínu.