Odchod ODS z koalice a přidání se k opozici – i tato varianta může být ve hře. A to v případě, že by neshoda mezi koaličními partnery panovala i nadále. Koaliční klika (Strakonická Veřejnost, ODS, ANO a Volba pro město) si dnes bude vyříkávat svoje názory na spolupráci.

Pomyslnou rozbušku zapálil minulý týden člen koalice a radní za ODS Radek Chvosta. Kritizoval v tisku špatnou komunikaci v koalici ve směru k ODS, zmatek v kultuře a amatérské chování vedení radnice. „Není možné, abychom se o tak závažných krocích, jako je například odvolání ředitele pivovaru Jaroslava Tůmy, dozvídali až z regionálního tisku," uvedl Radek Chvosta.

Starosta Břetislav Hrdlička (Strakonická Veřejnost) byl v počátku celé kauzy jednáním Radky Chvosty překvapen. Dokonce natolik, že ho v prvním okamžiku ani nechtěl komentovat. V pátek 6. března byl na tiskovce už vstřícnější. „Strakonická Veřejnost neshledává problém s ODS jako s koaličním partnerem. Ale máme pocit, že problém má člen rady a koalice za ODS Radek Chvosta," řekl Břetislav Hrdlička.

Naznačil dokonce, že je Strakonická Veřejnost a její další koaliční partneři připravena na nejhorší: „Že ODS půjde s opozicí. Opakuji, že nás ani tato varianta v další cestě nezastaví," dodal starosta.

I když odchod z koalice Radek Chvosta nevyvrátil, cílem dnešní koaliční schůzky má být podle jeho dřívějších vyjádření vysvětlení jasných pravidel a jejich dodržování. Především pak ale snaha o zachování současné koalice.