close Břetislav Hrdlička zoom_in Ani si nestačili sednout k jednacímu stolu. Tak rychlý byl v úterý 10. března rozpad koalice. Strakonická Veřejnost (SV), ANO a Volba pro město (VPM) se rozhodly vypovědět koaliční smlouvu a ukončit koaliční spolupráci s ODS. „Nechtěli jsme už otálet. Předesílám, že nechceme být už v koalici především s Radkem Chvostou. Z jeho strany pociťujeme znevažování koaliční smlouvy," uvedl ve středu 11. března starosta Břetislav Hrdlička (SV).

close Radek Chvosta zoom_in Strakonická ODS je z tohoto kroku šokována. Považuje jej za velmi nekorektní jednání. Strana tak podle Radka Chvosty nestihne naplnit svůj program v koalici. „Starosta Břetislav Hrdlička oznámil zástupcům ODS ukončení koaliční spolupráce a koalici rozbil. Důvody nevysvětlil," řekl pro Strakonický deník Radek Chvosta.

Další komentář na koaliční schůzce nepadl. „Je to pro mě velké překvapení, neboť koaliční smlouva upřednostňuje smír před ukončením spolupráce. Pokud koaliční partneři nechtějí jednat, nedá se nic dělat. Dál samozřejmě přeji Strakonicím jen to nejlepší," uvádí Radek Chvosta.

Podle Břetislava Hrdličky nebudou už SV, ANO a VPM o vytvoření koalice s jiným partnerem jednat. I když mají v zastupitelstvu menšinu. „Víme, že tím máme pouze 10 křesel, ale to není důležité. Věříme, že naše plány podpoří i další zastupitelé," dodal.

close Milada Vlasáková zoom_in To se také stalo. Podporu vyjádřila Milada Vlasáková (KSČM). "O podpoře ze strany KSČM jsme s Břetislavem Hrdličkou mluvili už po volbách a není na tom co měnit. Věřím tomu, že chtějí změny. Já osobně k tomu, abych zvedla ruku pro dobrou věc, žádnou koalici nepotřebuji," řekla Milada Vlasáková.    

Koaliční smlouva byla podepsána 17. října 2014. Fungovala 144 dnů. 

Více čtěte zde:

Ve Strakonicích se rozpadla koalice

Strakonická Veřejnost se případného odchodu ODS z koalice nebojí

V ODS mají rušné dny. Kritizují se navzájem

Strakonická koalice má trhlinu. ODS už se bouří