„Jsme opravdu pyšní na to, že se nám podařilo tyto učebny zřídit. Ještě v roce 2022 jsme nebyli do projektu zařazeni, o rok později už ano. Tady dnes vidíte výsledek a věříme, že tyto nové třídy přispějí k tomu, že naše žáky bude učení více bavit,“ uvedl ředitel školy Radek Čejka.

Nové učebny vznikly přestavbami nevyhovujících nebo starých prostor.

Například v učebně chemie předvedli žáci devátých tříd několik pokusů. Přeměnu vody na víno, princip pohádky Hrnečku vař anebo nehořlavý kapesník. „Třída i laboratoř se nám moc líbí a už se těšíme na další pokusy,“ řekla žačka deváté třídy Kateřina Čuřínová, která chce být v budoucnu zdravotní sestrou.

Jednání o budoucnosti nemocnic na Prachaticku a Strakonicku. Na snímku generální ředitelka holdingu Penta Hospitals Barbora Vaculíková (vpravo) a primářka Nemocnice Volyně Iva Žejdlová.
Žádné revoluce nechystáme, vzkazuje nový vlastník nemocnic ve Vimperku a Volyni

Slavnostního otevření učeben a stříhání pásky se zúčastnila celá řada významných hostů. Děkanka doc. RNDr. Helena Koldová Ph.D. z PF JČU, náměstek hejtman a poslanec Mgr. Pavel Klíma, senátor a ředitel strakonické nemocnice MUDr. Bc. Tomáš Fiala, MBA, místostarosta Ing. Rudolf Oberpfalcer a starosta města Mgr. Břetislav Hrdlička. I ten popřál učitelům a dětem, aby si nové učebny užili. Už jen proto, že sám byl původně učitelem. „Nestavěli jsme tyto učebny proto, abyste měli učení těžší, ale přesně naopak. Máte možnost se učit pomocí všech smyslů, nejen sluchem,“ uvedl mimo jiné starosta Břetislav Hrdlička.

Do budoucna chce škola otevřít ještě třídu robotiky.

Celková částka 11 499 497 Kč

Stát 2 299 887, 47 Kč

Město 2 299 887, 48 Kč

IROP 6 899 662 Kč