Třiatřicet soutěžících ze základních škol okresu se ve čtvrtek sjelo do skateparku u plaveckého stadionu, aby se zúčastnili 1. ročníku Jihočeského skateboardového poháru. Soutěžilo se ale nejen na skatech, ale také na kolečkových bruslích a vyřádili se i borci na kolech.

Líbí se nám tyhle sporty, ale jsem tady teprve poprvé. Když jsme se ve škole o závodech dozvěděli hned jsme se přihlásili,“ řekli šesťáci Jiří Prechtl a Tomáš Vlk ze ZŠ Poděbradova ve Strakonicích. Jihočeský pohár je letos poprvé, ale stejné závody pořádal místní skateshop společně s policií už v uplynulých dvou letech. „Ve Strakonicích jsme s touto akcí začínali jako první. Dnes už se závody pořádají ve všech okresních městech,“ řekla za policii tisková mluvčí Jaromíra Nováková.

Šest nejlepších jezdců z okresních měst postupuje do krajského finále. To se uskuteční 25. září. Lákavé bude i svým programem. Soutěžícím může být motivací například exhibičního vystoupení v cyklotrialu i na skateboardu. Účast na závodech přislíbila i česká superstar Zbyněk Drda. Podobné akce, na kterých policie spolupracuje jsou pořádány v rámci prevence kriminality. „Tato má i příznačný název – Závislost? Jen na sportu,“ zmínila se Nováková. Podle jejích slov jsou Strakonice jedním z měst, kde se děti podobných akcí zúčastňují v hojném počtu.