Paintball má ve městě už čtrnáctiletou tradici. Místní Paintball klub SAS Strakonice má v současnosti kolem dvaceti členů. Už dávno to ale není jen o simulovaném boji třeba někde v lese, kdy místo ostrých nábojů zasahují protivníka jen střely naplněné barvou. „Nechybí přitom maskování, vysílačky, taktika,“ zmínil se za klub Jaroslav Rejžek.

V současnosti už je to regulérní sportovní disciplína. Hraje se na hřišti vytvořeném pomocí nafukovacích překážek a na zápolení dvou pětičlenných týmů dohlížejí rozhodčí. Strakonice mají dva soutěžní týmy, a ty si rozhodně nevedou špatně. Na nedávném turnaji na strakonickém Podskalí Byly domácí Pipers a Pipers HC na druhém a třetím místě, když jim vítězství vyfoukli Poserové z J. Hradce.

To však bylo jen jedno z klání série turnajů Fuego, které se konají po celém Jihočeském kraji. V něm jsou na celkovém prvním a druhém místě právě Strakoničtí. Sklízejí však úspěchy i v celostátním měřítku. Na mistrovství republiky v Kolíně, kterého se zúčastnilo 17 týmů byli Pipers šestí. „Ani předposlední místo Pipers HC není špatné, vždyť to byla jejich premiéra na velkém turnaji,“ zdůraznil Jaroslav Rejžek.

Kromě potřebného vybavení od oblečení přes masky a helmy už je třeba už jen jedno. Nezbytnou podmínkou je věk nad 18 let, nebo za dozoru dospělého nad 15 let.