Již tuto neděli, 3. prosince, se ve Strakonicích v 17 hodin rozsvítí vánoční strom na Velkém náměstí a s ním i výzdoba v ulicích města. Součástí slavnostního programu bude Vánoční koncert kapely Štreka od 15 hodin. Od 16 hodin se bude konat žehnání adventnímu věnci a pivnímu speciálu a od 16.15 hodin začíná Elf show - těšit se můžete na skvělou zábavnou show tří vtipných elfů, kteří přijeli objevovat kouzlo Vánoc. Interaktivní program v režii absolventů muzikálových konzervatoří si užijí hlavně děti dětí. Čekají na ně taneční vstupy, živý zpěv i soutěže.

Adventní trhy pod Rumpálem

Letošní strakonické Adventní trhy pod Rumpálem vycházejí na víkend od 8. do 10. prosince. „Také letos čeká na návštěvníky tržiště s pestrým sortimentem výrobků a těšit se můžete na ukázky řemesel,“ zve na akci ředitelka muzea Ivana Říhová. Více informací najdete na www.muzeum-st.cz.

O Vánocích města opět zazáří. Ilustrační foto.
Vodňany nebudou letos šetřit, Strakonice pořídí andělská křídla

Trhy a Mikuláš v Blatné

O vánočním programu už jasno také v Blatné. V sobotu 3. prosince startují v 17 hodin Adventní trhy na Tř. J. P. Koubka u vánočního stromu. „Přijďte první adventní neděli načerpat vánoční atmosféru, navštívit trhy s růžovými produkty a tvůrčími dílnami. Koupit jmelí, které nosí štěstí, rozsvítit vánoční stromek a zazpívat si vánoční písně,“ přibližuje za Kulturní Plantáž Blatná marketingová specialistka Markéta Fiřtová. Rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v 18 hodin.

V úterý 5. prosince v 17 hodin začíná na tř. J. P. Koubka Mikuláš a hrátky s čerty. Nebeský vůz s Mikulášem a početnou skupinou čertů a andělů vyjede od muzea, projede třídou J. P. Koubka a zastaví se u vánočního stromu. Tam už na děti budou čekat pekelné a nebeské hry a rozmluva s Mikulášem. Akci pořádá Kulturní Plantáž Blatná ve spolupráci s DDM Blatná a Klárou Jánskou.

Na Štěpána je pak před kostelem Nanebevzetí Panny Marie připraven od 15.30 hodin živý betlém.

Vánoce, Vánoce přicházejíVánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce