K protestu se připojí také zemědělci ze Strakonicka. Potvrdila to Lenka Hryzbylová ze Zemědělského svazu ČR ve Strakonicích. „Shromáždíme se v době od 8 do 8.30 hodin na letišti v Přešťovicích, tedy na stejném místě, jako před dvěma lety. V 8.30 hodin bude odjezd přes Strakonice směrem na Strážný,“ upřesnila časy. Odjezd ze Strážného je plánovaný na 11.55 hodin za hlasitého houkání všech strojů.

Kudy zemědělci pojedou:

Skupina 1: Přešťovice letiště – Strakonice – Volyně – Čkyně – Vimperk – Horní Vltavice – Strážný. Jedná se o silnici I. třídy č. 4.
Skupina 2: Vodňany – Prachatice – Volary silnice č. 141; Těšovice silnice č. 145; Prachatice silnice č. 143; Volary – Lenora silnice č. 39; Lenora – Strážný silnice č. 4

Odhadovaný počet mobilní zemědělské techniky: 40 ks

Na silnice se vydá na jihu Čech dohromady na tři sta kusů zemědělské techniky. „Zhruba 50 v každém okrese,“ doplnila ředitelka Regionální agrární komory Jihočeského kraje Hana Šťastná.

Protestní jízdy mají upozornit na to, že podle agrární komory je zemědělská politika Evropské unie nespravedlivá, nepředvídatelná a nesrozumitelná. „Vede k postupné likvidaci jihočeského i českého produkčního zemědělství,“ uvedla Hana Šťastná.

Lokální akce se budou konat ve spolupráci agrárních komor zemí V4, Litvy a Lotyšska.

Mohlo by vás také zajímat: Na jakých dalších trasách můžete potkat protestující zemědělce v Jihočeské kraji