Rekonstrukce Volyňské ulice pokračuje podle plánu. „Ještě před samotným úplným uzavřením komunikace došlo na plánovanou odstávku vodovodního řadu. Ten stávající bude přepojen na tzv. suchovod. Jde o provizorní rozvod, který slouží pro zajištění plynulé dodávky pitné vody do jednotlivých nemovitostí za cenu co nejkratších odstávek, aby v následujícím týdnu mohla naplno začít výměna nového vodovodního řadu,“ uvedla tisková mluvčí města Markéta Bučoková.

Za cenu 146 milionů korun bez DPH provádí stavební úpravy společnost EUROVIA CZ, a. s. Vladimíra Hrušková, ředitelka ŘSD pro Jihočeský kraj ke stavbě uvedla:  „Město Strakonice se podílí tím, že dělá sítě, tedy spodní stavbu. Dělá chodníky a veřejné osvětlení a my děláme vozovku.“

„Po společném projednávání ŘSD, města Strakonice a SÚS Jihočeského kraje bylo rozhodnuto, že stavební činnost bude probíhat ve dvou sezonách za finanční účasti jak ŘSD, tak města Strakonice,“ dodal za ŘSD České Budějovice Adam Koloušek.

Během prvního roku jsou plánované stavební práce převážně na rekonstrukci kanalizace, vodovodu a veřejného osvětlení. Během druhé stavební sezony projde kompletní rekonstrukcí vozovka a chodníky podél hlavní komunikace na zhruba dvou kilometrech.

Hasiči vyjížděli k požáru karavanu v Katovicích na Strakonicku.
V Katovicích uhořel v karavanu člověk, policisté našli na místě i náboje

Objízdné trasy při úplné uzavírce:

Pro osobní automobily a nákladní do 7,5 tuny je oficiální objízdná trasa přes Nebřehovice kam se odbočí na začátku Strakonic ve směru od Volyně. V Nebřehovicích se najede na silnici I/22 od Vodňan a přes Podsrp se přijede na okružní křižovatku u hřbitova. Objízdná trasa je obousměrná po celé své délce 9 km.

Pro vozidla nad 7,5 tuny je objízdná trasa delší. Ve Vimperku se odbočí na Husinec, dále na Těšovice a přes Bavorov do Vodňan. Z Vodňan po silnici I/22 do Strakonic. Objízdná trasa bude opět obousměrná v délce 65 km. Zajížďka pro vozidla je v délce 36 km.