I když se ve Strakonicích často objevují názory, že rekonstrukce Volyňské jde na svět pomaleji, než se čekalo, není to pravda. „Práce jdou podle plánu, nejsou žádné komplikace a firma nemá žádné zpoždění. Zatím jde vše podle harmonogramu,“ ujistila tisková mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková.

Ulice Volyňská byla zcela uzavřená proto, aby zde mohly začít práce na položení nové kanalizace. „Stroje pracují do hloubky pěti až šesti metrů. Kvůli bezpečnosti využívá dodavatel pažící boxy, které slouží k ochraně pracovníků při výkopech na stavbách. Pokračují také práce na výměně kanalizačních trubek,“ dodala tisková mluvčí. Posílení kanalizace je nutné především pro případ přívalových dešťů. Parametry stávající kanalizace nebyly schopné takové množství srážek bezpečně pobrat a celkem často docházelo k zatopení sklepů.

Stavební úpravy provádí za cenu 146 milionů korun bez DPH společnost EUROVIA CZ. Stavební činnost má probíhat ve dvou sezonách. Během prvního roku jsou plánované stavební práce převážně na rekonstrukci kanalizace, vodovodu a veřejného osvětlení. Během druhé stavební sezony projde kompletní rekonstrukcí vozovka a chodníky podél hlavní komunikace na zhruba dvou kilometrech.

V ulici Krále Jiřího z Poděbrad bude nová hasičská zbrojnice dobrovolných hasičů ze Strakonic.
Tohle bude nová zbrojnice pro hasiče ze Strakonic. Sklady pivovaru mohou opustit

Objízdné trasy při úplné uzavírce:

Pro osobní automobily a nákladní do 7,5 tuny je oficiální objízdná trasa přes Nebřehovice kam se odbočí na začátku Strakonic ve směru od Volyně. V Nebřehovicích se najede na silnici I/22 od Vodňan a přes Podsrp se přijede na okružní křižovatku u hřbitova. Objízdná trasa je obousměrná po celé své délce 9 km.

Pro vozidla nad 7,5 tuny je objízdná trasa delší. Ve Vimperku se odbočí na Husinec, dále na Těšovice a přes Bavorov do Vodňan. Z Vodňan po silnici I/22 do Strakonic. Objízdná trasa bude opět obousměrná v délce 65 km. Zajížďka pro vozidla je v délce 36 km.