Práce v ulici Volyňská pokračují podle plánu. Potvrdila to i mluvčí Města Strakonice Markéta Bučoková.

„Přepojení stávajícího vodovodního řadu na takzvaný suchovod proběhlo bez komplikací. Dodávka vody byla obnovená a nyní již v průběhu stavby nehrozí, že by byla lokalita bez pitné vody,“ zmínila Markéta Bučoková a dodala, že od pondělí 25. března začínají na Volyňské práce na kanalizaci. Znamenat to bude výkopy do hloubky 5 až 6 metrů.

Zdroj: Alešová Klára

Během prvního roku opravy ulice jsou plánované stavební práce převážně na rekonstrukci kanalizace, vodovodu a veřejného osvětlení. Během druhé stavební sezony projde kompletní rekonstrukcí vozovka a chodníky podél hlavní komunikace na zhruba dvou kilometrech.

Dopravní terminál.
ČSAD STTRANS ruší svoje autobusové linky na Prahu

Přes zimu by měla být Volyňská zprovozněná a druhá etapa bude následovat na jaře 2025. Původní plán, opravit ulici za částečného provozu, nebyl možný kvůli hloubce výkopů. Celou stavbu protáhne i velké množství přípojek ke každé nemovitosti. Oprava se týká zhruba 1,5 km dlouhého úseku.

V prvním měsíci prací projela auta staveništěm alespoň ve směru na Volyni. Od 25. března už musejí v obou směrech po objízdných trasách.

Objízdné trasy ulice Volyňská při úplné uzavírce:Pro osobní automobily a nákladní do 7,5 tuny je oficiální objízdná trasa přes Nebřehovice kam se odbočí na začátku Strakonic ve směru od Volyně. V Nebřehovicích se najede na silnici I/22 od Vodňan a přes Podsrp se přijede na okružní křižovatku u hřbitova. Objízdná trasa je obousměrná po celé své délce 9 km.

Pro vozidla nad 7,5 tuny je objízdná trasa delší. Ve Vimperku se odbočí na Husinec, dále na Těšovice a přes Bavorov do Vodňan. Z Vodňan po silnici I/22 do Strakonic. Objízdná trasa bude opět obousměrná v délce 65 km. Zajížďka pro vozidla je v délce 36km.