„Jeho historie začala na Šumavě, odkud byl před více než třiceti lety dovezen a vysazen jako malý semenáček na zahradě v Dražejově,“ řekla tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková

Dárce stromu si přál zůstat v anonymitě. „Jsme rádi, že bude ještě rozdávat radost,“ uvedl pouze.

Samotného zdobení vánočního stromu se ujmou pracovníci městského zahradnictví a celá akce, která trvá většinou celý den až do pozdních večerních hodin, vypukne 30. listopadu.

Zdroj: Ing. Markéta Bučoková, PR MěÚ Strakonice

Vánoční strom na Velkém náměstí se poprvé rozsvítí v neděli 3. prosincen se bude konat žehnání adventního věnce a pivního speciálu a od 16.15 hodin začíná Elf show - těšit se můžete na skvělou zábavnou show tří vtipných elfů, kteří přijeli objevovat kouzlo Vánoc. Interaktivní program v režii absolventů muzikálových konzervatoří si užijí hlavně děti dětí. Čekají na ně taneční vstupy, živý zpěv i soutěže.

Ostatní stromy, na hradním nádvoří a na kruhové křižovatce ve směru na České Budějovice, byly instalované v závěru 47. týdne. V letošním roce jsou všechny věnované soukromými majiteli, kteří město sami oslovili s nabídkou. Ve všech třech případech se jedná o smrk ztepilý.

Smrk ztepilý je statný stálezelený jehličnatý strom, který byl původně rozšířen ve střední a jihovýchodní Evropě (od Alp po Balkán), kde tvořil spolu s dalšími dřevinami horské a podhorské lesy. Dorůstá výšky až 50 m.

Vánoce, Vánoce přicházejí…Vánoce, Vánoce přicházejí…Zdroj: Deník/ Redakce

Máte u vás ve městě nebo na vsi svůj vánoční strom? Pochlubte se! Pište na e-mail jihoceske.vanoce@denik.cz.