Bylo to spíše malé hospodářství, o než se později začal starat Bohumil (1892 - 1971), spirituální básník, grafik a myslitel. Když pojal za ženu francouzskou básnířku Suzanne Renaud (1889 – 1964), narodili se jim dva synové, Jiří (1928 - 2014) a Daniel (1929 - 2014).

Ti posléze přejali úděl svých rodičů a v ústraní Petrkova pokračovali ve svébytné tradici. Jiří překládal sobě blízké autory z Francie a Daniel vytvářel fotografické koláže. Omšelé tuskulum se na několik desetiletí stalo cílem plachých poutníků za krásou, moudrostí a duchovní pravdou. Tím vším obdarovával rod Reynků náš svět. Byl nenápadnou, avšak hluboce ponořenou kotvou v povrchních časech materialismu. A stále je.

Úpravna Fezka u Steinů.
Další staré fotky Strakonic. Například z úpravny Fezka ze závodu Steinů

Mezi blízké přátele Jiřího a Daniela patřila strakonická fotografka Ivana Řandová. „Při každé návštěvě jsem udělala pár snímků, první byly ještě na negativy. Vznikl tak jakýsi časosběrný materiál,“ říká autorka fotografií.Její výstavu Svět zvaný Petrkov máte možnost v těchto dnech vidět ve vstupní hale Šmidingerovy knihovny do 4. března ve výpůjční době knihovny.