Pokud se zaměříme na pejsky, v dubnu strážníci odchytávali ve městě pouze dva. Jeden se vrátil domů, ale druhý zůstal v útulku. „A neměl zřejmě na růžích ustláno. Do útulku byl převezen 2. dubna v podvečer ze Zeyerova nábřeží, kde ho potkala jedna žena, které nebyl osud umorousaného chlupáče nebyl lhostejný,“ uvedla tisková mluvčí strakonických strážníků Jaroslava Krejčová.

Pes skončil v útulku. „Říkáme mu Moonstone a byl opravdu v zanedbaném stavu. Když jsme ho vykoupali a zbavili nejhorších dredů, zjistili jsme, že jde o křížence bišonka, boloňáčka a ještě něčeho navíc,“ zmínila vedoucí útulku Jitka Zdychyncová. Odhaduje, psovi může být šest až sedm let. K lidem je moc milý, ke psům nekonfliktní, prostě pohodář, který čeká na nový domov.

Ve Vodňanech se ve čtvrtek 16. května 2024 konal charitativní běh Run and Help Konta Bariéry.  Peníze, které se vybraly na startovném půjdou na běžeckou protézu pro Šimona Kasu, který přišel o nohu po nešťastném úrazu.
Nová noha pro Šimona. Vodňany podpořily mladého rybáře po amputaci nohy

Zběsilý útěk mladíkovi nevyšel

Strážníci městské policie nahání po Strakonicích nejen psy. Když v sobotu 13. dubna odpoledne kontrolovali prostor u Prioru, všimli si dvou mladíků, kteří najednou začali zběsile utíkat. Tato reakce omladiny rozblikala u policistů červené vykřičníky, normálně se při spatření policejního auta neutíká. „Záhy se ukázalo, proč mládežníci z pohodové pozice rozkmitali nohy do sprintu. Jednalo se totiž o známou tvář teprve mladíka (15), který byl v pátrání policie. A tak ho strážníci expres dopravili na služebnu obvodního oddělení policie v Plánkově ulici,“ zmínila Jaroslava Krejšová.

Strach o kamarádku, která se neozývala

Šťastná konec měl případ, který městská policie řešila v sobotu 13. dubna. To na dispečink krátce před půl čtvrtou hodinou odpolední volala s naléhavou prosbu žena z Jindřichohradecka, která měla strach o svou 75letou kamarádku z Modlešovic. „Uvedla, že s kamarádkou předchozí den telefonicky mluvila, ale nyní se jí nemůže dovolat. Seniorka si navíc stěžovala na bolest nohy,“ popsala tisková mluvčí policie Jaroslava Krejčová. Velitel směny musel nejdříve zjistit přesnou adresu, protože tu oznamovatelka neznala. Vše naštěstí dobře dopadlo. Paní strážníkům překvapeně otevřela a ujistila je, že je v naprostém pořádku a přítelkyni ihned zavolá.