„V lokalitě na Katovické se připravuje přibližně sto bytových jednotek a čtyřicet parcelních čísel, na zbývajících částech pozemku se počítá s řadovou výstavbou. Retail park oddělí od rezidenčního bydlení zelená zóna a celý bytový komplex hlukově odstíní vybudované bytové domy,“ uvedl k plánům developer Radim Žahour, který působí v obchodním a rezidenčním developu. 

Strakonický developer Radim Žahour.Strakonický developer Radim Žahour.Zdroj: Deník/Petr ŠkotkoZajímá nás i další výstavba ve Strakonicích. Připravuje se i jiné rezidenční bydlení, kromě lokality za Kauflandem?
Ano připravujeme bydlení v lokalitě za Stínadly, bude to další etapa řadové výstavby. Mělo by zde vzniknout přibližně 25 řadových domů. Jedná se o návaznost na stávající výstavbu, která se v lokalitě již nachází z předchozích etap.

Začátkem tohoto roku má vaše developerská společnost zahájit výstavbu nové lokality Vinice. Co zde mohou lidé očekávat?
Bude zde 30 parcel pro soliterní výstavbu. Přibližně 22 řadových domů a 40 až 50 bytových domů. Pokud vše půjde podle plánu, tato lokalita by měla být připravená v druhé polovině roku 2024.

Po Vinici by pak měla následovat zmíněná zóna za Kauflandem. Stavební stroje by tu mohly s prací začít tak za dva, za tři roky. Zatím co Vinice bude blíže přírodě, bydlení za Kauflandem bude dostupnější obchodnímu centru a centru města.

Otevření nové nemocniční lékárny.
VIDEO: Strakonice mají druhou nemocniční lékárnu. Funguje sedm dní v týdnu

Jaké předpokládáte cenové relace? A kdo má o bydlení ve Strakonicích zájem?
Cenu nemovitostí bude určovat stavební trh. I přes všechny výkyvy cen je o bydlení ve Strakonicích zájem. Hlavně o rodinné a řadové domy. Většina uchazečů o bydlení jsou místní lidé, kteří dlouhodobě čekají na možnost bydlení právě ve Strakonicích. Nové bytové zóny Stínadla, Vinice a lokalita za Kauflandem nabídnou ve městě mnoho možností k bydlení a uspokojí poptávku.